Gündem |

Erdoğan'ın iktidar için siyasi cinayet işleyebileceğini savundu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türk siyasetinde bugüne kadar benzeri görülmemiş açıklamalar yaptı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı siyasi iktidarını korumak için "siyasi cinayet işleyebilecek" biri olarak göstermeye çalışan Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri büyük tepki topladı

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de siyasi cinayetler olabileceği konusunda endişelerini dile getirdi.

Hürriyet’ten Hande Fırat, CHP liderinin Mersin’de nakliyecilerle buluşması öncesi gazetecilerle yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı.

"Erdoğan, gerilimi doruk noktasına çıkarıp seçime gitmek ister; böylece geniş kitlelerin var olan yönetim etrafında konuşlanmasını sağlamak için. Biz bu gerilimden olabildiğince uzak durmalıyız. Karşı taraf gerilimi tırmandıracaktır. Çok daha sert bir ortamda siyaset yapmayı nasıl sağlayabiliriz, onun arayışına girecektir ama ben şundan eminim, eğer belli gruplar ellerine silah alıp belli kişileri öldürme yoluna gitmezlerse bir gerilim olmaz. Umarım öyle bir tablo da Türkiye’de yaşanmaz."

Kılıçdaroğlu, bu ifadelerdeki kastını soru üzerine şöyle açıkladı:

"Siyasi cinayetler. Böyle kaygılarım var. Erdoğan’ın bizzat kendi ifadeleridir. Dur bakalım daha başınıza neler gelecek, dedi. Ülkeyi yöneten ve devletin bütün güçleri elinde olan bir insan bunu söylüyorsa, çok tehlikeli bir cümle. Açıkça tehdit ediyor. Erdoğan iktidardan gitmemek için her yolu deneyecektir."