Ekonomi |

Erdoğan'ın boykot çağrısına ATO'dan tam destek

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransız mallarının boykot edilmesi çağrısını desteklediklerini açıkladı. Baran, "Ne Fransa’da ne de dünyanın herhangi bir yerinde Müslümanlar'a yapılan zulme kayıtsız kalamayız." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransız mallarını boykot çağrısına ATO'dan tam destek geldi. 

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Erdoğan'ın boykot çağrısı üzerine yaptığı yazılı açıklamada, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un teşvikiyle Fransa’da İslam dinine ve Müslümanlar'a yönelik çirkin saldırıların kabul edilemez olduğunu söyledi. 

Macron'un iyi niyet sınırlarını aştığını vurgulayan Baran, şu ifadeleri kullandı:

"Müslüman kardeşlerimize yapılan saldırılara kayıtsız kalmamız mümkün değil, tepkimizi en üst düzeyde vermemiz gerekiyor. Boykotun etkili olması ve amacına ulaşması için vatandaşların Fransız markalara talep etmemesi gerekiyor. Üyelerimize ve vatandaşlarımıza boykota destek vermeleri çağrısında bulunuyorum. Ne Fransa’da ne de dünyanın herhangi bir yerinde Müslümanlar'a yapılan zulme kayıtsız kalamayız. Unutmayın, aldığınız her Fransız markası ile Müslüman kardeşlerimize yapılan zulme destek vermiş olacaksınız."