Gündem |

Erdoğan'ın başdanışmanı İsrafil Kışla hastaneye kaldırıldı

Koronavirüse yakalanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, tedavisinin yedinci gününde hastaneye kaldırıldı. Kışla, haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

Koronavirüs tedavisi gören Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, hastaneye yatırıldı.

Haberi sosyal medya hesabından duyuran İsrafil Kışla, "Kıymetli dostlar, Covid-19 tedavimin yedinci gününde doktorlar hastaneye yatmamı uygun gördü. Arayanlara, mesaj atanlara çok teşekkür ediyorum, maalesef telefonlara cevap veremiyorum. Dualarınızı beklerim." ifadelerini kullandı.

İSRAFİL KIŞLA KİMDİR? 

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İsrafil Kışla, 10 Mart 1959'da Artvin Şavşat'ta doğdu. Baba adı Sultan Süleyman, anne adı Emine'dir.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde yüksek lisans ve doktora yaptı.

İlim Yayma Cemiyetinde Genel Müdürlük ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
24. Dönemde Artvin Milletvekili seçildi. Kuveyt Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği yaptı.

İngilizce, Gürcüce ve Arapça bilen Kışla, evli ve 5 çocuk babasıdır.