Gündem |

Erdoğan'dan 'Eğlenceye ara verin' uyarısı

Partisinin genel merkezinde gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüse karşı çok ciddi uyarılarda bulundu. Toplu eğlencelere ara verilmesi çağrısında bulunan Erdoğan, "Herhalde hastane yataklarında komada yatmaktansa eğlenceye ara vermek daha evladır" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Konuşmasında koronavirüs salgınının hayatımızda pek çok şeyi kökten değiştirdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çalışmalarımızı virüs gerçeğine göre yeniden dizayn ediyoruz. Maskeyi takmalıyız. Bakıyorsunuz maskeyi çenesinin altına koymuş. Bu olmaz." dedi.

Hastanelerin yeterli sayıda olduğuna, hatta dünyaya göre çok fazla bir konumda olduğuna vurgu yapan Erdoğan, "Böyle olduğuna göre bizler maskeye, mesafeye, temizliğe dikkat edeceğiz ki öte yandan hastanelerimiz en modern anlamda var. Doktorlarımız büyük çabalar sarf etti, ediyorlar. Ambulanslarımız her an seferberlik halinde. Ama halkımız da bizi anlasın." ifadelerini kullandı.

Toplu eğlencelere ara verilmesi çağrısında bulunan Erdoğan, "Bu dönemde de eğlencelere vesaire ara verin. Herhalde hastane yataklarında komada yatmaktansa eğlenceye ara vermek daha evladır. Bunları yapmayalım aileleri üzmeyelim." diye konuştu.