Gündem

Erdoğan'dan Dünya Mülteciler Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya mülteciler günü dolayısı ile sosyal medya hesabında bir mesaj yayımladı. Erdoğan, dünya genelinde mültecilere ilişkin durumu özetleyen bir grafiğin de yer aldığı mesajında ""Türkiye olarak inancına, diline, kökenine bakmadan tüm mazlum ve mağdurlara sahip çıkmayı, onların uluslararası alandaki sesi olmayı sürdüreceğiz. " dedi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından Dünya Mülteciler Günü dolayısı ile yayımladığı mesajda, "Türkiye olarak inancına, diline, kökenine bakmadan tüm mazlum ve mağdurlara sahip çıkmayı, onların uluslararası alandaki sesi olmayı sürdüreceğiz. 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü’nde topraklarından zorla alıkonulan mülteci kardeşlerimi ülkem ve milletim adına selamlıyorum." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın mesajında paylaştığı Türkiye'deki mültecilere ilişkin bilgileri içeren grafik ise ülkemisde 4 milyon mültecinin yaşadığı, onlara bu güne kadar 71 milyonun üzerinde poliklinik hizmeti verildiği, 569 binin üzerinde doğum yaşandığı ve 793 binin üzerinde mülteciye eğitim verildiği bilgileri paylaşıldı.

İşte Türkiye'deki mültecilere ilişkin o bilgiler: