Gündem

Erdoğan'dan dikkat çeken ekonomi mesajları: Büyük ve güçlü Türkiye silüeti ufukta gözükmüştür!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Beştepe'de 'İşçilerle Buluşma' programında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye ekonomisine dair dikkat çeken ifadeler kullanan Erdoğan, "Türkiye'nin son 19 yılda istihdam sayısını 9.5 milyon artırdı. Milli gelirimiz TL olarak yaklaşık 11 kat yükselirken asgari ücretin 16 kata yakın artması bunun en somut örneklerinden biridir.." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Beştepe'de 'İşçilerle Buluşma' programında önemli açıklamalarda bulundu. 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

Emeği ile, alın teri ile, beden gücüyle çalışmanın hem yorgunluğunu hem de evine helal rızk götürmenin verdiği manevi hazzı çok iyi biliyoruz. Ülkemizin potansiyeline milletimizin çalışkanlığına güvenerek çıtayı sürekli daha yükseğe çıkarıyoruz.

Türkiye'nin son 19 yılda istihdam sayısını 9.5 milyon artırdı. Milli gelirimiz TL olarak yaklaşık 11 kat yükselirken asgari ücretin 16 kata yakın artması bunun en somut örneklerinden biridir. Fevkalade yükselişi emekli maaşlarında görmek mümkündür. 27 kat artan emekli maaşları vardır. Bugüne kadar yaptığımız tüm toplu sözleşme görüşmelerinde refahı genişletecek formüller üzerinde durduk.