Gündem |

Erdoğan'dan bayram mesajı: Hatalarını anladıklarında çok geç olacak / VİDEO

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ramazan Bayramı dolayısıyla bir video mesaj yayımladı... Mesajında Irak ve Suriye başta olmak üzere bölgesel gelişmelere değinen Erdoğan, Türkiye’nin toprak bütünlüğüne ve millî birliğimize göz dikenlerin ve onların gönüllü ya da kiralık maşalığını yapanların, hatalarını anladıklarında hepsi için çok geç olacağını söyledi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ramazan Bayramı dolayısıyla bir video mesaj yayımladı... Mesajında Irak ve Suriye başta olmak üzere bölgesel gelişmelere değinen Erdoğan, Türkiye’nin toprak bütünlüğüne ve millî birliğimize göz dikenlerin ve onların gönüllü ya da kiralık maşalığını yapanların, hatalarını anladıklarında hepsi için çok geç olacağını söyledi...

İSLAM DÜNYASINA HUZUR VE SAADET GETİRSİN

Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin ve İslam dünyasının bayramını tebrik ederek, “Ramazan Bayramının tüm gönüllere, hanelere, ülkemize ve İslam dünyasına huzur ve saadet getirmesini diliyorum" dedi.

Ramazan ayının sona erdiğine ve yeni umutlarla bayrama ulaşıldığına işaret ederek vatandaşların bayramını kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde yaşanan terör olayları ve bölgemizde devam eden, hatta yenileri ortaya çıkan insani krizler sebebiyle, bu Ramazan ayını da hüzünlü geçirdik” ifadelerini kullandı.

Bayramın huzur ve bereketinin, tüm bu sıkıntıları geride bırakıp birlik ve beraberlik içinde geleceğe yürünmesine vesile olması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajının devamında şu sözlere yer verdi: “Özellikle, terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele veren güvenlik güçlerimizin başarıları, millet olarak bizleri gururlandırmıştır. Dağlardan ovalara, mağaralardan en izbe köşelere kadar, saklandıkları her yerde bulup hesap sordukları teröristlere dünyayı dar eden güvenlik güçlerimize, milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Terörle mücadele esnasında ve 15 Temmuz’da şehit düşen kardeşlerimize, bir kez daha Cenabı Allah'tan rahmet diliyorum. Tedavileri süren gazilerimize Rabbimden acil şifalar temenni ediyorum.”

"BU MİLLETİN MENSUBU OLMAKLA İFTİHAR EDİYORUM"

Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet yolunda yürüttükleri bu mücadeleyi zaferle taçlandırana kadar kendileri için durmanın ve dinlenmenin olmadığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizin ve güvenlik güçlerimizin bu konuda ortaya koydukları kararlı irade, bizim en büyük güven ve heyecan kaynağımızdır. Türkiye'nin üzerinde oynanan oyunlara, hazırlanan senaryolara karşı gösterdiği güçlü direniş, devletiyle ele ele vermiş milletimizin eseridir. Ekonomiden dış politikaya, yatırımlardan güvenliğe kadar her alanda ülkemize yönelik saldırıları boşa çıkartan, 15 Temmuz'da destan yazan bu milletin mensubu olmakla iftihar ediyorum” diye ekledi.

Mesajında, güvenlik sorunları ve diplomatik krizlerle uğraşırken, halkın günlük hayatına dokunan meseleleri de ihmal etmediğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ekonomide, kriz tellallarının çıkardıkları tüm gürültüye ve aleyhteki çabalara rağmen, çarklar giderek daha hızlı bir şekilde dönmeye başladı. Bu yılın ilk çeyreğindeki yüzde 5'lik büyüme oranı, ihracatta ilk 5 ayda yaşanan yüzde 8,9'luk artış, işsizlikte görülen 1 puanlık düşüş ve diğer gelişmeler, hepimize ümit verdi, moral verdi” dedi.

"TÜRKİYE, 2023 HEDEFLERİNE ADIM ADIM İLERLİYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gelişmeler, önümüzdeki dönemde, üretimde ve istihdamda çok daha güzel haberleri, inşallah hep birlikte alacağımızı gösteriyor. Türkiye, 2023 hedefleri istikametinde, her gün, adım adım ilerliyor. Orta ve uzun vadeli planlarımızı sürekli güncelliyor, bu doğrultuda gereken tedbirleri vakitlice alıyoruz.Ülkemizi köşeye sıkıştırmak için kurulan tezgâhlar birer birer çökerken, her krizin ardından önümüze yeni fırsatlar çıktığına şahit oluyoruz. 15 Temmuz'da istiklaline ve istikbaline pranga vurulmak istenen Türkiye'nin, aradan bir yıl geçmeden, her bakımdan eskisinden çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor olması, bunun en somut ifadesidir. Suriye ve Irak'ta oynanan oyunların, bölgede sahnelenmeye çalışılan kriz senaryolarının farkındayız. Ancak herkesin, şu gerçeğin de farkında olduğunu ümit ediyoruz. Türkiye, bu tür oyunlarla yutulamayacak kadar büyük bir lokmadır.”

“Ülkemizi bu tarz tuzaklarla teslim alabileceklerini sananlara cevabımızı, bizzat yerinde, sahada vermekte kararlıyız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin toprak bütünlüğüne ve millî birliğimize göz dikenlerin ve onların gönüllü ya da kiralık maşalığını yapanların, hatalarını anladıklarında hepsi için çok geç olacağının altını çizdi ve “Üzerinde yaşadığımız bu toprakları ecdadımız, kanlarıyla yoğurarak bizlere vatan haline getirmiştir. Bize düşen, kendimizden sonraki nesillere, güçlü, müreffeh, istikrarlı, huzur ve güven içinde bir ülke bırakmaktır. Bunun için gece gündüz çalışmayı sürdüreceğiz” görüşlerine yer verdi.

"BAYRAMIN TÜM GÖNÜLLERE HUZUR GETİRMESİNİ DİLİYORUM"

Mesajında, vatandaşlardan bayram tatilindeki yolculuklarında trafik kurallarına riayet etmelerini, uykusuz araç kullanmaktan ve aşırı hızdan kaçınmalarını rica eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bayram sevincimizi, lütfen acılarla gölgelemeyelim” uyarısında bulundu.

Mesajının sonunda milletin ve İslam dünyasının bayramını tebriklerini yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajını, “Ramazan bayramının, tüm gönüllere, hanelere, ülkemize ve İslam dünyasına huzur, saadet, selamet getirmesini diliyorum” temennisiyle tamamladı.