Gündem |

Erdoğan ve Biden Glasgow yerine Roma'da mı görüşecek?

Dünya liderleri, G-20 Zirvesi için İtalya'nın başkenti Roma'da buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden'ın zirve sonrası Glasgow'da görüşeceği konuşuluyordu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan SETA Washington direktörü Doç. Dr. Kılıç Buğra Kanat, Erdoğan ile Biden arasındaki görüşmenin Glasgow yerine Roma'da yapılabileceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasındaki görüşmenin Glasgow'daki iklim zirvesinde gerçekleştirileceği duyurulmuştu. İklim zirvesi öncesi G20 için şu an İtalya'da bulunan iki liderin görüşmeyi Glasgow yerine Roma'da yapacakları iddia edildi.

İKİ LİDERİN ORTAK KARARI İDDİASI

SETA Washington direktörü Doç. Dr. Kılıç Buğra Kanat, Times of Türkiye adlı dijital platformdaki yayında, iki lider arasındaki görüşmenin Glasgow yerine Roma'da yapılacağının öngörüldüğünü söyledi. Kanat, her iki tarafın ortak kararı sonucunda bu kararın alındığını öne sürdü.

Liderler iki gün boyunca G20 toplantıları için İtalya'nın başkenti Roma'da bulunacaklar. Cumartesi ve pazar günü G20 toplantıları sonrası iklim zirvesi için İskoçya'nın başkenti Glasgow'a gidilecek.