Gündem

Erdoğan: Bir gece ansızın gelebiliriz...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK PArti Yozgat il kongresinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları...

"Yozgat'a gelmeden önce Tokat'ta konuştuk. Emniyet'in verdiği rakama göre salonun dışında 40 bin kişi vardı, salon da tıklım tıklım doluydu. 16 Nisan halk oylamasında yüzde 74'lük oyu sebebiyle şükranlarımı sunuyorum, tüm ülke çapında 6. sırada yer aldı. Yozgat deyince sadece haritadaki yerine, nüfusuna bakarsanız yanılırsınız. Biz biliyoruz ki dışardaki Yozgatlılarla bu sayı 1,5-2 milyondan aşağı değildir."

HAVALİMANI MÜJDESİ

"15 yıldır gece gündüz çalışıyoruz, bugüne kadar Yozgat'a 11 kattrilyonluk yatırım yaptık. Daha önce kimsenin aklından geçmeyen hizmetleri Yozgat'a biz getirdik. Hızlı tren inşaatı başladı, havalimanımızın yapımına bu yıl başlanacak, 2020 yılında hizmete girecek. Yozgat, ayrıca eğitim şehri hüviyetine büründü." diye konuştu.

"BİZİM BURADAKİ OPERASYONUMUZ, ARADAKİ KOMİSYONCUYU KALDIRMAKTIR"

"KİT'lerde de BİT'lerde de şu anda çalışanların durumu neyse, taşeronda olanların durumu da aynen onların durumuna dönecektir, bunu böyle biliniz. Zira, bizim buradaki operasyonumuz, aradaki adeta komisyoncuyu kaldırmaktır. Bunları kaldırarak nasıl ki KİT'ler şu anda mevcut elemanlarını belli bir şekilde değerlendiriyorsa, BİT'ler nasıl değerlendiriyorsa, şimdi bu taşeronda olanlar da bu şekilde yapılacak imtihanlarla birlikte oranın elemanı olacaklardır."

"Sadece Yozgat değil, tüm Türkiye olarak projeler üretmemiz gereken bir döneme giriyoruz. 2019, bu yeni dönemin başlangıç çizgisidir. Gücümüzün kaynağı milletimizdir. Yozgat özellikle son seçimlerde çıtayı çok yükseltti, bunun altına düşmek size de bize de yakışmaz."

"BAHÇELİ'NİN KARARI FEVKALADE DİRAYETLİ BİR KARARDIR"

"Şimdiden 2019'un safları belli olmaya başladı. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için şahsımızı destekleme kararını ilan etmiş olmasından büyük bir memnuniyet duydum. Bu, önümüzdeki dönemde karşımıza çıkacak nice oyunları, kurulacak nice tezgahları şimdiden bozan, fevkalade dirayetli bir karardır."

"BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ"

"Fırat Kalkanı Harekatı'nda ne dedik? Bir gece ansızın gelebiliriz. Şimdi Afrin'de de aynı şeyi söylüyoruz; bir gece ansızın gelebiliriz."