Koronavirüs |

Ercüment Ovalı koronaya mı yakalandı? Sosyal medyadan açıkladı

Koronavirüse karşı aşı ve ilaç çalışmaları yapan Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın virüse yakalandığı iddia edildi. Sosyal medyada hızla yayılan bu iddia, Ovalı tarafından yalanlandı.

Koronavirüse karşı yürüttüğü aşı ve ilaç çalışmalarıyla gündeme gelen Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın virüse yakalandığı iddiası olay oldu. Ovalı'dan iddialarla ilgili açıklama geldi.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Sosyal medyada adım kullanılarak açılan sahte hesaplardan yanlış bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bana ve ekibimden bir kaç kişiye Covid virüsü bulaştığı ve tedavi altında olduğumuz haberleri doğru değildir. Bizler gayet iyiyiz ve aşı çalışmalarımız aynı hızla devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

 

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.