Popüler Haberler |

Ercan Taner NTV'den neden ayrıldı? Ercan Taner nerede çalışacak? Ercan Taner kimdir?

Ercan Taner NTV'den neden ayrıldı? NTV'de yaprak dökümü devam ediyor. Başarılı spor spikeri Ercan Taner NTV'den ayrıldı. Vatandaşlar Ercan Taner'in NTV'den neden ayrıldığını merak ediyor. Yurttaşlar Ercan Taner'in NTV'den ayrılışını internetten araştırmaya başladı. Peki Ercan Taner NTV'den neden ayrıldı. Ercan Taner kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Detaylar haberimizde...

Ercan Taner NTV'den neden ayrıldı? NTV'de yaprak dökümü devam ediyor. Başarılı spor spikeri Ercan Taner NTV'den ayrıldı. Yurttaşlar Ercan Taner'in NTV'den neden ayrıldığını merak ediyor. Vatandaşlar Ercan Taner'in NTV'den ayrılışını internetten araştırmaya başladı. Peki Ercan Taner NTV'den neden ayrıldı. Ercan Taner kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Detaylar haberimizde...

NTV'de yaşanan yaprak dökümü devam ediyor.

Efsane spor spikeri Ercan Taner, NTV ile yaptığı son toplantı sonrası kanaldan ayrıldı. Ercan Taner'in kanaldakilerle bugün vedalaştığı belirtildi.

Henüz Ercan Taner'in görev yapacağı yeni kanal hakkında bir bilgi yok.

ERCAN TANER KİMDİR?


Ercan Taner, 1964 yılında Ankara’da doğmuştur. Yugoslav göçmeni bir ailenin üyesidir. Babası eski futbol antrenörü Ziya Taner'dir. Ercan Taner, gençliğinde futbol da oynadı 1974 yılında 1. lig futbolcusu olamayacağını teknik direktör olan babası Ziya Taner’den öğrendi. 


Ercan Taner, 18 yaşında iken TRT'nin açtığı spikerlik sınavlarına katılarak kazandı ve TRT'de spikerliğe 1983 yılında başladı. Daha sonra kurulduğu günden beri Lig TV'de ve Show TV'de görev aldı. Kendine has anlatımıyla futbol severlerin gönlünde taht kurdu. Sadece futbol anlatmadı. Boks, basketbol, voleybol, tekvando, binicilik, ritmik jimnastik, buz hokeyi ve kayak yarışmalarını da anlattı.
2008 yılında Lig TV'den ayrılarak NTV'nin yeni açtığı NTV Spor kanalına transfer oldu ve NTV Spor'da yayınlanan bazı programların sunuculuğunu yapmaktadır.
Sesini korumak için dondurmadan uzak duran ve yayından önce soğuk su içmeyen Ercan Taner, 1000’in üzerinde maç anlattı.

Ercan Taner, Burçin Taner ile evlidir ve Batuhan Taner (d.7 Temmuz 1990) adında oğlu vardır.
2014 yılında Mert Aydın ile birlikte hazırladıkları, NTV Radyo’da yayınlanan “Ateş Arabaları: 2. Dünya Savaşı ve Futbol” adlı ortak radyo programıyla Sedat Simavi ödüllerinden Radyo dalında ödülünü kazanmıştır.

Ödülleri : 
2014 - Sedat Simavi ödülleri – Radyo dalında