Gündem

Enver Aysever'den 'ihale' açıklaması

Gazeteci-yazar Enver Aysever, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan okuryazarlık ihalesine katıldığına dair iddiaların asılsız olduğunun, Tunç Soyer ve belediyenin mahkemeye sundukları savunmalarla teyit edildiğini ifade etti.

Gazeteci-yazar Enver Aysever, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan okuryazarlık ihalesine katıldığına dair iddialarla ilgili açtığı davada Başkan Tunç Soyer ve belediyenin savunmalarının mahkemeye sunulduğunu bildirdi.

Aysever, savunmaların hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu ve daha önceki açıklamalarını teyit ettiğini ifade etti.

Aysever, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan okuryazarlık ihalesine katıldığıma yönelik hakkımdaki gerçekdışı iddialarla ilgili açtığım davada Sayın Tunç Soyer ve Belediyenin savunmaları mahkemeye sunulmuş bulunmaktadır. Hakkımdaki iddiaların tamamen asılsız olduğu ve daha önceki açıklamalarımı teyit eden bu savunmalar, içinden geçtiğimiz şu tartışmalı süreçte hesap verebilir olmanın önemini göstermesi açısından ayrıca dikkate değerdir" dedi.

Günün Videosu
Muğla'da bir haftadır devam eden orman yangınlarını söndürme çalışmaları vatandaşların da desteğiyle hız kesmeden devam ediyor. Ekipler ve gönüllü vatandaşlar canla başla gece-gündüz demeden alevlere müdahale ediyor. Yangın gece saatlerinde İHA ekibi tarafından havadan drone ile görüntülenirken, gecenin karanlığını alevler aydınlattı. İşte o anlar...