Gündem |

Enver Aysever: 90 bin TL alacağım!

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 'yazarlık atölyesi' için ayda 238 bin 500 TL ödeyeceği öne sürülen Enver Aysever'den açıklama geldi. Aysever, 9 ay için 90 bin TL alacağını ifade etti.

Gazeteci Enver Aysever’in İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirdiği “Okur Yazarlık Atölyesi” derslerinde 9 ay için 238 bin 500 TL alacağının öne sürülmesi tartışma yarattı.

Enver Aysever ihale iddiaları ve yazarlık atölyesiyle ilgili Odatv’ye konuştu. Aysever, “Hayatımda hiçbir ihaleye katılmadım. Belgeleri daha önce görmedim. Sözleşmede benim imzam yok. Adımın geçmiş olması ihaleyi benim yaptığım anlamına gelmez. İhaleye giren firmayı tanımıyorum. İhale mevzuata yönelik bir uygulama” dedi.

Belediyenin yazarlık atölyesi için bir ihale açtığını ve en düşük fiyatı verene bu ihaleye verdiğini söyleyen Aysever, “Ben de ilk duyduğum zaman böyle bir şeyin doğru bir yöntem olmadığını söyledim. Yani kültür sanat etkinliklerinde ihale açılmasının doğru olmadığını sanatçı veya yazarla anlaşılarak bu etkinliğin düzenlenmesi gerektiği görüşünü savundum. Ama belediyenin uygulaması böyle olduğu için ihale açılmış. Ama benimle temas kuran bir şirket yok” diye konuştu.

Belediye ile yaptığı anlaşmanın ayda 10 bin TL olduğunu belirten Aysever, “9 ay sürecek bir atölye. Her ay 8 saat toplamda 72 saatlik bir program. Bunun için ayda 10 bin TL alacağım. Eğer program 9 ay sürer ve kesinti olmazsa toplam 90 bin TL almış olacağım. Ortada öyle iddia edildiği gibi 238 bin TL yok. Hayatımda hiç ticaret yapmadım. Ahmet Hakan’a yandaş dediğim için bunu yazmıştır. Keşke bunları yazarken ahlaklı olup muhataplarına sorsaydı” ifadelerini kullandı.