Magazin

Engin Altan Düzyatan'ı dolandırmakla suçlanan Kaşif Zamir Çaudri'ye Pakistan'da gözaltı

Diriliş Ertuğrul dizisinin başrolünde yer alan ve şimdilerde ise Barbaros dizisinde 'Oruç Reis' karakterini canlandıran 41 yaşındaki oyuncu Engin Altan Düzyatan’ı dolandırmakla suçlanan Kaşif Zamir Çaudri yapılan operasyonla gözaltına alındı.

Yerel basındaki haberlere göre, Barbaroslar dizisinde rol alan Engin Altan Düzyatan, Kaşif Zamir Çaudri’nin kendisinin adını kullanarak yasa dışı fayda sağladığı iddiasıyla Pencap eyaleti polisine şikayette bulundu.

Engin Altan


Düzyatan, şikayetinde Çaudri'nin kendisine sahte çek vererek bazı anlaşmalar yaptığını, art niyetli şekilde resimlerini ve ismini izni olmadan kullanarak kendisine zarar verdiğini iddia etti.

Şikayetini elektronik posta aracılığıyla yapan Düzyatan, Pencap eyaleti polisinden TikTok fenomeni olarak bilinen Çaudri'ye karşı harekete geçilmesini istedi.

Engin Altan Düzyatan


575 MİLYON DOLARLIK SAHTE ÇEK!

Lahor Suç Soruşturma Bürosu Müdür Yardımcısı Mian Şevket ise Çaudri’nin Düzyatan'a 90 milyon Pakistan Rupisi (yaklaşık 575 milyon dolar) sahte çek verdiğini söyledi. Şevket, ayrıca Çaudri hakkında benzer şekilde 6 farklı suç dosyası bulunduğunu aktardı.

Düzyatan'ın şikayeti sonrası harekete geçen polis, Çaudri'yi Lahor'da gözaltına aldı.

Engin Altan

NE OLMUŞTU?

Engin Altan Düzyatan, geçen sene TikTok fenomeni Kaşif Zamir Çaudri'nin davetiyle Lahor’a gelmiş ve kendisiyle sözleşme imzalamıştı. Sözleşmenin ardından ise Çaudri’nin ödeme için Düzyatan’a gönderdiği çeklerin sahte olduğu ortaya çıkmıştı.


BAKANLIK UYARMIŞ, ANLAŞMAYI İPTAL ETMİŞTİ

Geçtiğimiz aylarda Pakistan’ı ziyaret eden Engin Altan Düzyatan önemli bir markayla işbirliği yapmıştı. Pakistan’da da oldukça beğenilen Diriliş Ertuğrul dizisinde 'Ertuğrul Gazi' rolünü oynayan Düzyatan, Pakistanlı Blue World City şirketi ile anlaşmış, projelerin marka elçisi olmuştu. O anlaşma, Düzyatan tarafından iptal edildi.

Pakistan medyasında yer alan bilgilere göre; Engin Altan Düzyatan, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı'ndan gelen raporların ardından Blue World City ile yaptığı anlaşmadan çekilmişti.