Popüler Haberler |

Engellilere bayram ikramiyesi Meclis'ten geçti mi? 2022 Nisan engelli maaşı bayram öncesi verilecek mi?

Engellilere bayram ikramiyesi Meclis’ten geçti mi sorusunun yanıtı Ramazan Bayramı öncesinde yakından takip ediliyor. Engellilere Ramazan Bayramı ikramiyesi son dakika gelişmeleri burada. Peki, 2022 engelli maaşı bayram öncesinde verilecek mi?

Engellilere bayram ikramiyesi Meclis’ten geçti mi sorusunun yanıtı 2022 yılında vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Ancak engelli bayram ikramiyesi daha önceki yıllarda olduğu gibi gerçekleştirilen bir ödeme olmadığından henüz bir netliği bulunmuyor.

Bu konuda net bilgi ve engellilere bayram ikramiyesinin yatırıp yatırılmayacağı Meclis’ten yasa geçtikten sonra netlik kazanacak.

Engellilere Bayram İkramiyesi 2022

Engellilere bayram ikramiyesi 2002 son dakika haberlerine göre henüz netlik kazanmadı. Engellilerin bayram ikramiyesi alma durumu henüz Meclis’te oluşturulan bir karar değildir. 2022 yılında da aktif olarak bayram ikramiyesi grubu içerisinde engelliler yer almamaktadır.

Engelli Maaşı Bayram Öncesi Verilecek Mi?

Engelli maaşının Ramazan Bayramı öncesinde verilip verilmeyeceği henüz belli olmadı. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bayram öncesi böyle bir kararın alınması beklenmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Nisan ayı içerisinde 1 milyar 488 milyon TL tutarında yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatıracaklarını açıkladı.