Yaşam |

Engelli çocuğa babası ve amcalarından tecavüz

Sakarya'da yaşayan 16 yaşındaki zihinsel engelli kız çocuğuna tecavüz ettiği iddia edilen babası ve iki amcası ile sevgilisi tutuklandı. Tutuklananlar arasında istismar göz yuman annenin de olduğu öğrenildi. Çocuk ise devlet korumasına alındı.

İddiaya göre,  Sakarya'nın Ferizli ilçesinde yaşayan engelli Y.Y. isimli kız çocuğuna babası H.Y. (42) ve amcaları A.Y. ile H.Y. cinsel istismarda bulundu. Durumdan haberi olan anne F.Y. ise olayın duyulmaması için cinsel istismara göz yumdu.

SEVGİLİSİ DE TEHDİTLE İSTİSMARDA BULUNDU

Ardından genç kızın sevgilisi olduğu iddia edilen U.K. de Y.Y.’ye, çektiği müstehcen fotoğraflarla tehdit ederek istismarda bulundu. Yaşanan olayın ilçede kulaktan kulağa yayılmaya başlamasının ardından bir vatandaş polise isimsiz ihbarda bulundu.

KIZ ÇOCUĞU KORUMAYA ALINDI

İhbar üzerine Ferizli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Anne F.Y., baba H.Y., amcaları A.Y. ve H.Y. ile sevgilisi olduğu iddia edilen U.K. gözaltına alındı. Y.Y. ise koruma altına alınarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

BABA, ANNE, AMCALAR VE SEVGİLİ TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüphelilerden baba H.Y ve iki amca cinsel istismar, U.K., şantaj ve cinsel istismar, anne F.Y. ise zihinsel engelli kızına yapılan cinsel istismara göz yumduğu gerekçesiyle tutuklandı. (DHA)