Yaşam

En güzel anneler günü mesajları ve hediyeleri | Anneler Günü ne zaman?

Anneler gününe artık sayılı günler kaldı. Şimdi herkesin aklında anneler günü hediyesi var. Herkes bu günlerde 'anneme ne alsam?' diye soruyor. Peki en güzel anneler günü hediyesi ne? İnternetten en çok aranan konulardan bir de en güzel anneler günü mesajları oldu. Peki Anneler Günü ne zaman? İşte en güzel anneler günü hediyeleri ve mesajları ile ilgili size ipucu verecek haberimiz ve Anneler günü ne zaman sorusunun yanıtı...

En güzel anneler günü hediyeleri ve mesajları bu aralar internette gündem oldu. Herkes en güzel anneler günü hediyeleri ve mesajları başlığıyla aramalar yapıyor. Anneler gününe sayılı günler kala şimdi herkesin aklında anneler günü hediyesi var. İnternetten en çok aranan konulardan bir de en güzel anneler günü mesajları oldu. Peki, Anneler Günü hediyesi alırken neye dikkat etmek gerek. Her sene Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler günü bu sene hangi tarihe denk geliyor? Anneler günü ne zaman? İşte En güzel anneler günü hediyeleri ve mesajları ile ilgili haberimizin detayları...

HH
Anneler Günü hediyeleri ve en güzel anneler günü mesajları için araştırmalar sürüyor. Her yıl mayıs ayında kutlanan bu anlamlı günde en yaygın olan gelenek hediye almak. Ancak bugünde pek çok markanın cazip seçenekler sunması kafaları karıştırıyor. Annelerini en mutlu edecek hediyeyi almak isteyen vatandaşlar nasıl bir seçim yapmaları konusunda kararsız kalıyor. Peki, Anneler Günü hediyesi seçerken nelere dikkat etmeli? İşte, kişiliklere göre Anneler Günü hediye önerileri ve en güzel anneler günü mesajları...

Anneler Günü hediyeleri, onca emekle büyütüldüğü günleri unutmayan evlatlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Her yıl dünya çapında milyonlarca kişinin kutladığı Anneler Günü, hediyeler ile birlikte ayrı bir önem taşıyor. Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan bu özel gün, annelere alınan hediyeler ve söylenen güzel sözlerle ihya ediliyor. İşte, sizler için derlediğimiz en güzel Anneler Günü hediyeleri için bazı fikirler!

Anneler Günü hazırlıkları her yıl olduğu gibi bu yıl da günler öncesinden başladı. Ülkelere göre kutlama tarihleri değişen bu anlamlı gün, Türkiye’de mayıs ayının 2. haftasında kutlanıyor. Yani bu yılki kutlamalar 14 Mayıs’ta yapılacak.

Anneler Günü'ne sayılı gün kalmasıyla birlikte tarih araştırmaları yerini ‘hediye’ arayışına bıraktı. Bu anlamlı gün için her marka, farklı ürün grupları ve fiyatlandırmalarla dikkat çekmeye çalışıyor. Hal böyle olunca binlerce seçenek içerisinden seçim yapmak zorlaşıyor. Hayatınızın en değerli varlığı anneleriniz için alabileceğiniz hediye önerilerini derledik. İşte, zevklere göre Anneler Günü hediye önerileri!

anneler-gunu-siir

Naif annelere; yazdığınız bir şiirle veya bir çift güzel sözle bile annenizin gözlerinin dolduğunuz görüyorsanız; kavanozunun üzerine duygu dolu mesajınızı yazdırabileceğiniz çikolatalar, ikinizin resmini koyduğunuz bir çerçeve veya en sevdiği çiçeği alabilirsiniz.

Sanatsal annelere; sanatın dünyasında büyülenen bir anneye sahipseniz; resim kursuna kayıt yaptırabilirsiniz, yatak odasına veya evin herhangi bir yerine asabileceği bir tablo, çok gitmek istediği bir tiyatro oyunun biletini alabilirsiniz.

Keyif yapmayı seven annelere; sık yorulan, stresli ve içi rahat durmayan bir anneniz varsa onu kolunuza takıp bir otelin spasına götürebilirsiniz. Veya kendi başına gidebileceği bir yenilenme seansı hediye edebilirsiniz. Evde kullanmak için ise yatıştırıcı sabunlar, kremler ve banyo köpükleri alabilirsiniz.

Spor tutkunu annelere; spor salonundan çıkmayan, arkadaşlarıyla yüzmeye, yürümeye gitmeye bayılan bir anneniz varsa ona spor yaparken kullanabileceği eşyalar hediye edebilirsiniz. Spor çantası, eşofman takımı, ayakkabılar veya termal taytlar annenizin hoşuna gidebilir.

8294612

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI

Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin. Annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyiki varsın. Seni çok seviyorum annem.

Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun anneler gününü unutmadı. İyi ki varsın annem.

Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem.

Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı, kuş olsa, çiçek olsa, gündüz olsa, kırılmaz mı? Acıdan bir sap menekşenin boynu bu kez dağlar doğursun beni anne. Sen de ılık bir yağmur ol durmadan yağ kanayan yerlerime. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

Anne gökte bir ışık, anne parlak bir yıldız anne yoklukta bir düş, ayda bir yaldız anne tutunulan bir dal, dertlerin garip çizgisi anne gözümdeki yaşların bir virane dizgisi. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum anne. Çünkü aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum Annem

1492699012_Gorsel_2-e1493713948323

ANNELER GÜNÜ TARİHÇESİ

Anneler Günü'nün nereden ortaya çıktığı ile ilgili birçok rivayet bulunmaktadır. Bunlardan en çok konuşulanı ise ABD'nin Virginia eyaletinde ikamet eden öğretmen Anna Jarvis isimli bir kadının, 1905 yılında vefat eden annesi için her yıl kutlama yapmak istemiştir.

Bu kutlama ilk kez, 1908 yılında bir okulda 407 çocuk ve anneleriyle gerçekleşmiştir. Anna'nın bu girişimi, temsilciler meclisi tarafından uygun görülmemiş, resmiyete kavuşturulmamıştı. Anna bu durumu, medya ve politikacıların önde gelen isimlerine paylaşmış, bu çabalar sonunda 1914 yılının ikinci pazarı anneler günü olarak ilan edilmiştir. Bir süre sonra anneler gününün ticarileştiğini gören Anna, davalar açmış fakat hiçbirisini kazanamamıştır.