Magazin

Ünlü oyuncu Ramo'nun kadrosuna dahil oldu!

Ünlü oyuncu Emre Kınay, uzun bir aranın ardından televizyon ekranlarına geri dönüyor. Kınay, Show TV ekranlarının büyük bir heyecanla izlenen dizisi Ramo'nun kadrosuna dahil oldu.

Kadrosunda Murat Yıldırım, Esra Bilgiç, İlker Aksum gibi başarılı isimlerin yer aldığı Ramo, 32. bölümüyle 12 Ocak Cuma akşamı izleyicisiyle buluşacak. Ramo dizisinin YouTube hesabında yayınlanan 32. bölüm ön izleme izleyicileri adeta şaşkına uğrattı.

RAMO'DA DENGELER DEĞİŞİYOR

Uzun süreden beri televizyon ekranlarında görmediğimiz başarılı oyuncu Emre Kınay, Ramo dizisiyle izleyici karşısına çıkacak. Ramo'nun kadrosuna dahil olan Kınay'ın, dizideki dengeleri ne oranda değiştireceği büyük merak konusu oldu. Ön izleme videosunda Ramo ile hapishanede olan Kınay'ın söylediği sözler kafa karışıklığı yarattı.

Yapımcılığını BKM'nin, yönetmenliğini M.Çağatay Tosun'un, senaristliğini Toprak Karaoğlu, Seda Karaoğlu ve Birol Tezcan'ın üstlendiği, Murat Yıldırım'ın 'Ramo' karakterine hayat verdiği Ramo'da; Esra Bilgiç, İlker Aksum, Mehmet Yılmaz Ak, Devrim Özkan, Mustafa Yıldıran, Efsane Odağ gibi oyuncular yer alıyor.

EMRE KINAY HAKKINDA

5 Mayıs 1970'de İstanbul'da dünyaya gelen Emre Kınay'ın annesi ve babası da tiyatrocuydu. Besteci Erdem Kınay'ın ağabeyidir. İlk, orta, lise eğitimimi İstanbul Küçükçekmece'de tamamamlayan Kınay,1990 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde eğitim almaya başladı.

1995 yılında konservatuvardan mezun oldu. Ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda yüksek lisans eğitimine başladı. Fakat mezun olamadan yüksek lisans eğitimini yarıda bırakmıştır. Kınay, 1992 yılında Konservatuvarda öğrenci iken hocası Zeliha Berksoy'un davetiyle Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda oyunculuk hayatına başladı.

Tiyatro'nun yanında 1997'den beri televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de oyunculuk yapmaktadır.