Gündem |

Emniyetten Ankara Kuşu'nun iddialarına yanıt!

Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medyada 'Ankara Kuşu' adını kullanan ve 1 Nisan'da gözaltına alınıp tutuklanan kişinin tahliye edildikten sonra ortaya attığı iddialara yanıt veren bir açıklama yayımladı. Açıklamada, 'Ankara Kuşu'nun dile getirdiği iddiaların asılsız olduğu bu iddialarla ilgili adli merciler nezdinde suç duyurusunda bulunulduğu ifade edildi. Açıklamada"Gözaltı sürecinden mahkeme sürecine kadar yapılan tüm iş ve işlemler hukuka uygun bir şekilde yapılmıştın" denildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Twitter'da "@ankara_kusu1" kullanıcı adına sahip kişinin, Emniyet Genel Müdürlüğüne yönelik suçlayıcı ve hedef gösterici paylaşımına istinaden kamuoyunun bilgilendirilmesine gerek duyulduğu ifade edildi.

Söz konusu Twitter hesabını yöneten O.Y'nin, Türk Ceza Kanunu'nun 213. maddesi uyarınca 1 Nisan 2020'de gözaltına alındığı, çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığı, 18 Ağustos 2020'de ise tahliye olmakla birlikte yargılanmasına devam edildiği hatırlatılan açıklama şöyle:

"Gözaltı sürecinden mahkeme sürecine kadar yapılan tüm iş ve işlemler hukuka uygun bir şekilde yapılmıştır. O.Y'nin iddiaları tamamen asılsız olduğu gibi devam eden yargılamayı etkilemeye yöneliktir. O.Y'nin söz konusu asılsız iddia ve isnatlarıyla ilgili olarak Genel Müdürlüğümüzce adli merciler nezdinde suç duyurusunda bulunulmuştur."

.