Gündem |

Emniyet'ten 'Afgan, Pakistanlı" hesaplara inceleme

Emniyet Genel Müdürlüğü, kendilerini Afgan, Pakistanlı hesaplar gibi tanıtan kişilere karşı sanal devriyeyle önlem aldığını duyurdu. İç karışıklık çıkarmak amacıyla yapılan dezenformasyon içerikli paylaşımlar hakkında inceleme başlatıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, kendilerini “Afgan, Pakistanlı” hesaplar gibi göstererek ülkemizde iç karışıklık çıkarmak amacıyla yapılan dezenformasyon içerikli paylaşımlar hakkında inceleme başlatıldı.

SAHTE HESAPLARA SANAL DEVRİYE

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle:

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlarla mücadele amacıyla, internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütmektedir.

Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında sosyal medya platformlarında açık kaynaklardan kolaylıkla elde edilebilecek provokatif görüntüler ile kendilerini "Afgan, Pakistanlı" hesaplar gibi göstererek ülkemizde iç karşılık çıkarmak amacıyla dezenformasyon içerikli paylaşımlar yapıldığı görüşmüş olup gerekli incelemeler başlatılmıştır. Bu ve benzeri operasyon hesaplarına fırsat verilmeyecektir.