Popüler Haberler |

Emekli Bayram ikramiyesine zam yapıldı mı? Emekli ikramiyesi ne zaman ödeniyor? Kurban Bayramında çift zam var mı?

Emekli Bayram ikramiyesine zam yapılacak mı? Kurban Bayramı öncesi emekli ikramiyleri vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. Bir yandan Temmuz ayında alacakları zam belli oldu mu derken diğer yandan kurban bayramında verilecek emekli ikramiyleri araştırılıyor. İkramiyelerin tutarında artış var mı merak edenler Emekli ikramiyelerine yapılacak muhtemel zammı da bekliyor. İşte kurban bayramı emekli ikramiyesi ile ilgili detaylar...

Emekli Bayram ikramiyesine zam olacak mı? Milyonlarca emeklinin gözü kulağı bu haberde. Temmuz ayında gelecek emekli maaşına zam bir yandan da kurban bayramı dolayısıyla ödenecek ikramiye. Emekliler bu ay çifte bir güzellik bekliyor. İşte emekli ikramiyesine zam olacak mı? İkramiye ve maaşlarla ilgilil detaylar haberimizde...


EMEKLİ İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Mayıs'taki Ramazan Bayramı'nın ikramiyesi, Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında erkene çekilerek Nisan'da verilmişti. Kurban Bayramı ise 31 Temmuz-3 Ağustos tarihlerine denk geliyor. Bu doğrultuda emekliler, ödeme planında bir değişiklik yapılmazsa 27-30 Temmuz tarihleri arasında bu yılın ikinci bayram ikramiyesini alacak.

Emeklilere biner lira, dul ve yetimlere hisseleri oranında ödeme yapılacak.

2 FARKLI FORMÜL

Ancak emekliler, ikramiyede enflasyon ya da yeniden değerleme artışı bekliyor. 2019 yılı enflasyonu yüzde 11.84 olarak gerçekleşti.

Eğer ikramiye artışı enflasyona endekslenirse, emeklilere ödenecek tutar bin 118 lira 40 kuruşa çıkacak. Yeniden değerleme artışı gelirse de ikramiye yüzde 22.58 yükselerek bin 225 lira 80 kuruşa ulaşacak.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ ARTACAK MI?

Ancak emekliler, ikramiyede enflasyon ya da yeniden değerleme artışı bekliyor. 2019 yılı enflasyonu yüzde 11.84 olarak gerçekleşti.

Eğer ikramiye artışı enflasyona endekslenirse, emeklilere ödenecek tutar bin 118 lira 40 kuruşa çıkacak.Yeniden değerleme artışı gelirse de ikramiye yüzde 22.58 yükselerek bin 225 lira 80 kuruşa ulaşacak.