Teknoloji |

Elon Musk'tan Bill Gates'e sert yanıt

Tesla'nın patronu Elon Musk ile Microsoft'un kurucusu Bill Gates arasındaki söz düellosu sürüyor. Teknoloji dünyasının zirvedeki iki ismini bu kez karşı karşıya getiren ise Tesla'nın elektrikli TIR'ları. Gates'in bu tırlar için sarf ettiği ve "yararsız" diye özetlenebilecek sözlerine yanıt gecikmedi. Musk, gazetecilerin sorusu üzerine Gates için "En ufak bir fikri yok" ifadesini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde, koronavirüs pandemisine ilişkin önlemleri 'faşistlik' olarak nitelendirdiği için eleştirilerin hedefi olan TESLA'nın CEO'su Elon Musk bu kez de dünyanın en zengin ikinci adamı Bill Gates ile söz düellosuna girdi.

İki isim arasındaki tartışmayı başlatan ise Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in, TESLA'nın üreteceği elektrikli TIR'lara ilişkin sözleri oldu. 

Gates, elektrikli TIR'ların pratik bir yöntem olmadığını, elektrikli araçların kısa mesafeli yolculuklar için yararlı olacağını ve uzun mesafe yolculuklarda yarar sağlamasını beklemediğini söylemişti.

Gates'in yaptığı ve "elektrikli TIR'lar yararsız' diye özetlenebilecek açıklama Twitter'da bir takipçisi tarafından Musk'a soruldu.

"Bill Gates'in elektrikli TIR'larla ilgili görüşleri hakkında fikriniz nedir?" şeklinde bu soruya Elon Musk'ın yanıtı "En ufak bir fikri yok" oldu.