Elon Musk, Twitter'ın karakter sınırını değiştiriyor!

Elon Musk, sosyal medya platformunda değişiklikler yapmaya devam ediyor. Bu sefer sabit olan karakter sınırını değiştirdi. Peki karakter sınırı kaç oldu

Twitter'ı satın aldıktan sonra var olan düzenleri tamamen değiştiren Elon Musk, durmak bilmiyor. Musk, sosyal medya platformun 240 karakter sayısını yükselteceğini duyurdu.

Elon Musk, Twitter'ın karakter sınırını değiştiriyor!

Apple ile arasında gerilim olan Elon Musk, bir süre önce Apple'ın Twitter'ı App Store'dan kaldırmakla tehdit ettiğini açıklamıştı. Sosyal medya platformu üzerinden kullanıcının  karakter sınırının 1.000 karaktere çıkarılmasını isteyen bir tweet'e yanıt verdi. Musk yanıt olarak, "Yapılacaklar listesinde” dedi.

Kraus’ın orijinal isteği karakter sınırının 1000 olması ancak akışta sadece ilgili tweet’in sadece ilk 280 karakterinin gözükmesi. İlgili uzun karakterli tweet ayrıca “daha fazla göster” seçeneğine sahip olacak ve dokunulduğunda tüm tweet genişletilecek.

Musk'ın daha yayınladığı slaytlarda da uzun tweet’lerden bahsediliyor. Şu anda düşünülen 1000 karakter sınırının ne zaman uygulanacağı merak edilen konular arasında. 

 

Elon Musk, Twitter'ın karakter sınırını değiştiriyor! ile ilgili etiketler Elon Musk Twitter