Elektrik faturası ödemeye son! Antalya'da yaşayan ihtiyaç sahiplerine 206 TL yardım parası veriliyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni doğum yapanlar, anne adayları, yaşlılar veya elektrik faturası ve kömür yardımına ihtiyacı olan bireyler başta olmak üzere birçok olanda maddi destek veriyor. Bu çerçevede, "sosyal yardım programları" ile ihtiyaç sahibi olan ve Antalya'da yaşayan vatandaşlara elektrik faturası desteği veriliyor. İşte Antalya Aile Bakanlığı elektrik faturası yardımı başvurusu...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli ailelere yönelik sağlanan maddi desteklerdeki çeşitlilik her geçen gün artıyor.

Elektrik faturası ödemeye son! Antalya'da yaşayan ihtiyaç sahiplerine 206 TL yardım parası veriliyor!

NOT: Söz konusu sosyal yardım desteklerinin kapsamları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından güncellenebilmektedir. Bu sebeple yardım programlarının kapsamındaki değişiklik/güncellemelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı web sayfasında ulaşabilirsiniz. 

ANTALYA AİLE BAKANLIĞI ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ HAKKINDA BİLGİ

Elektrik desteği yardımından, 3294 ve 2022 sayılı Kanunlar kapsamındaki düzenli sosyal yardım programlarından faydalanan ihtiyaç sahibi haneler yararlanabilecektir. Buna ek olarak, 3294 ve 2022 sayılı Kanunlar kapsamında düzenli sosyal yardım almaya ilişkin verilmiş hak sahipliği kararı devam eden haneler başvuru kriterlerine uygundur.

Bu kapdamda;

01.01.2022 tarihinden itibaren 1-2 kişilik hanelere aylık 75 kWh, 3 kişilik hanelere aylık 100 kWh, 4 kişilik hanelere aylık 125 kWh, 5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kWh karşılığı tutarınca nakdi destek sağlanır.

 1-2 kişilik aile

103

3 kişilik aile

137,33

4 kişilik aile

171,67

5 kişilik aile

206

ANTALYA ELEKTRİK FATURASI YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vatandaşların elektrik faturası yardımından yararlanabilmeleri için için, herhangi bir kuruma başvuru yapmasına gerek yoktur. Hak sahiplerinin Kimlik Kartı ve elektrik faturası ile PTT ikamet ettikleri bölgeye en yakın gitmeleri yeterlidir.

 

Elektrik faturası ödemeye son! Antalya'da yaşayan ihtiyaç sahiplerine 206 TL yardım parası veriliyor! ile ilgili etiketler Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım