Gündem

Depremin korkunç görüntüsü!

Elazığ'da bu sabah saat 09.37'de 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremden sonra vatandaşlar kendilerini korku içinde dışarı atarken, 68 kişi hastanelere başvurdu. 62 kişinin tedavisi sürüyor. Öte yandan depremin ardından Hazar Gölü'nde meydana gelen deprem kırık izleri görenleri şoke etti.

Kentte 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından son 7 saat içerisinde 44 artçı deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) alınan bilgiye göre, yaşanan 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından 7 saat içinde en büyüğü 2.7 ve en küçüğü 1.0 olmak üzere toplam 44 artçı deprem meydana geldi.

24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik depremde Elazığ'da 37, Malatya'da 4 olmak üzere 41 kişi hayatını kaybetmiş, iki şehirde 20 binden fazla konut ise ağır hasar görmüştü.

DEPREMİN ARDINDAN OLUŞAN FAY KIRIKLARI GÖRÜNTÜLENDİ

Elazığ'da 09.37'de meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından Hazar Gölü'nde yüzey kırığı izleri görüldüğü öne sürüldü. Cep telefonu kamerası ile çekilen görüntülerde fay kırığının oluşturduğu izler suyun üzerinde görülebiliyor.

(DHA)

Sitene Ekle