Gündem

Elazığ'da 4.1 büyüklüğünde deprem!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) edinilen son dakika bilgisine göre Elazığ'da 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sivrice ilçesi merkezli depremin derinliği ise 17.14 km olarak ölçüldü. Öte yandan Elazığ depremi öncesi İzmir, Çanakkale ve Erzincan da sallandı.

AFAD'dan yapılan açıklamada, Elazığ'da saat 12.24'te deprem meydana geldiği bildirildi. Depremin derinliğini 17.14 km olarak açıklayan AFAD büyüklüğünü ise 4.1 olarak duyurdu.

AFAD'dan edinilen bilgilere göre Elazığ'ın Sivrice ilçesinde saat 12.24'te bir deprem meydana geldi. Derinliği 17.14 km olarak açıklanan deprem ile ilgili bir açıklama da Kandilli Rasathanesi'nden geldi.

BİR AÇIKLAMA DA KANDİLLİ'DEN

Kandilli Rasathanesi, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremin büyüklüğünün 3.9 büyüklüğünde olduğunu bildirdi. Saat 12.24'te meydana gelen depremin derinliğinin ise 7.2 km olduğu ifade edildi.

3 BÖLGEDEN DAHA DEPREM HABERİ

Öte yandan İzmir'in Çeşme açıkları, Çanakkale'nin Gülpınar açıkları, Erzincan Kemah'ta ve Elazığ Kavallı'da da peş peşe depremler meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada, Çeşme açıklarında saat 11.00'de 3,8, Gülpınar açıklarında saat 11.07'de 3,1, Kemah'ta saat 11.11'de 3,1 ve Kavallı'da 12.24'te 3,9 büyüklüğünde dört deprem meydana geldi.

Çeşme açıklarındaki deprem yerin 10,8 km derinliğinde, Gülpınar açıklarındaki deprem yerin 9,1 km derinliğinde, Kemah'taki deprem yerin 8,3 km derinliğinde ve Kavallı'daki deprem de yerin 1 km derinliğinde oluştu.

Depremlerde herhangi bir olumsuz durum yaşanmadı.

Günün Videosu
Sosyal medyada, TRT Haber muhabiri Bülent Güler’in Marmaris'te yangınlarla ilgili yaptığı canlı yayının bir kısmı kesilerek "yanan alanları yanmıyormuş gibi" anlattığı öne sürüldü. Ancak TRT Haber, muhabirin yayınının tamamını yayınlayarak yapılan algı operasyonunu çürüttü. Yayında muhabir Güler'in "yüksek kesimlerde alevler hala etkisini sürdürüyor" dediği ve hatta yangınların devam ettiği bilgisinin yayın esnasında altyazı şeklinde ekrana yansıtıldığı görüldü.