Ekvador hapishaneleri karıştı! 67 mahkum hayatını kaybetti

Güney Amerika ülkesi Ekvador'da 3 ayrı kentteki cezaevlerinde isyan çıktı, polisin müdahalesi sonucu 67 mahkum hayatını kaybetti. Bazı mahkumların başlarının kesildiği iddia edilirken, Ekvador Devlet Başkanı Moreno isyanların "suç örgütleri" tarafından birkaç cezaevinde eş zamanlı olarak gerçekleştirildiğini ifade etti.

Güney Amerika ülkesi Ekvador'da 3 farklı kentte bulunan hapishanede isyan çıktı. Ulusal Polis tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, isyanların Guayas, Azuay ve Cotopaxi kentlerinde bulunan hapishanelerde çıktığı ve isyan sonucu 67 mahkumun hayatını kaybettiği aktarıldı.

Ekvador hapishaneleri karıştı! 67 mahkum hayatını kaybetti

HAPİSHANELERE EK KUVVETLER YERLEŞTİRİLDİ

Cotopaxi hapishanesinde şiddetli çatışmaların yaşandığı rapor edilirken, Polis, durumu kontrol altına almak için hapishanelere ek kuvvetler yerleştirdi. Sosyal medyada yansıyan görüntülerde, bazı mahkumların başlarının kesildiği iddia edildi.

Ekvador hapishaneleri karıştı! 67 mahkum hayatını kaybetti - Resim : 2

SUÇ ÖRGÜTLERİ ORGANİZE ETTİ

Devlet Başkanı Lenin Moreno, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Ülkenin çeşitli hapishanelerinde suç örgütleri, eş zamanlı olarak şiddet eylemleri gerçekleştirdi. Güvenlik güçleri, Guayaquil, Cuenca ve Latacunga hapishanelerinde güvenliği yeniden sağlamak için kontrollü şekilde harekete geçti" ifadelerini kullanmıştı.

Ekvador hapishaneleri karıştı! 67 mahkum hayatını kaybetti ile ilgili etiketler hapis Hapishane cezaevi ekvador isyan