Gündem |

Ekşi Sözlük'te sıradan vatandaşlar bile lince maruz kaldı: Sel mağduru kadına hakaretler yağdırdılar

Her fırsatta birçok ünlü kişinin lince maruz kaldığı Ekşi Sözlük'te şimdi de bir vatandaşa yönelik hakaretler dolu paylaşımlar yapıldı. Kastamonu'da meydana gelen sel felaketinde evi ve arabası kullanılamaz hale gelen bir vatandaşın sözleri sonrası linç kampanyası başladı.

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde sel felaketinde evini ve arabasını kaybeden Nurten Özçelik adlı bir vatandaş sosyal paylaşım sitesi Ekşi Sözlük'te lince maruz kaldı. Öztürk'ün "Ben aileden CHP'liyim. Kimse kusura bakmasın bu saatten sonra AK Partiliyim" şeklindeki sözleri sonrası sosyal medya kullanıcıları hakaretler yağdırdı.

Selzede Nurten Özçelik, afet alanında yapılan çalışmalar hakkında geçtiğimiz günlerde şu ifadeleri kullanmıştı:

"Her şeyi düşünüyorlar. Ben aileden CHP'liyim. Kimse kusura bakmasın bu saatten sonra AK Partiliyim. İki bakanımız her gün yanımızda. Süleyman Soylu Bey ve Murat Kurum Bey. Günde üç defa yanıma geliyorlar. İki etek isteyen kadını bile dinliyorlar. Belediye başkanımız yarı beline kadar suya girip beni kurtardı. Kaymakam sabah geliyor gece ikiye kadar burada. Çalışmalardan çok memnunum."

SOSYAL MEDYADA LİNCE MARUZ KALDI

Nurten Öztürk'ün sözleri sonrası Ekşi Sözlük'te linç kampanyası başladı. Birçok kullanıcı, Öztürk'e hakaret ederken "Keşke sele kapılsaydın" ifadesi dikkat çekti.

Ekşi Sözlük kullanıcılarının konuyla ilgili yaptığı bazı paylaşımlar şöyle: