Gündem

Ekrem Dumanlı'dan cemaatlere ahlaksız çağrı!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün firari medya imamlarından eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı bir video yayımlayarak Türkiye'deki cemaat ve tarikatları AK Parti'ye karşı isyana çağırdı...

FETÖ’cü Dumanlı'nın video açıklamasında bir zamanlar kontrolleri altındaki emniyet güçleri ile sindirmeye çalıştıkları cemaat ve tarikatlara övgüler sıraladığı görüldü. 

OKTAR, KUYTUL VE SÜLEYMANCILARA ÖVGÜ DİZDİ

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti hükümeti hakkında çok ağır ifadeler kullanan FETÖ’cü Dumanlı, yapılan operasyonlar sonrasında tutuklanan Adnan Oktar ve grubu ile Alparslan Kuytul ve Cemaati'ne sahip çıktı. FETÖ firarisi Dumanlı, sözlerinin devamında Süleymancılar Cemaati’nden de övgüyle söz etti.

Kamuoyunda “Adnan Hoca” olarak bilinen Adnan Oktar’a yapılan operasyonun, Türkiye’deki diğer cemaatlere ve tarikatlara da sıçrayacağını söyleyerek, bu çevrelere mesaj yollayan FETÖ firarisi, “Daha sonra İslami yaşamaya çalışan dervişlere, müritlere de bir şey yapabilmek için bir kapı aralanmaya çalışılıyor. Ama aslolan bütün tarikatlardan, bütün cemaatlerden, bütün İslami gruplardan rahatsız bir ‘İslamcı Hükümet’ var şimdi” dedi.

FETÖ'DEN CEMAATLERE VE TARİKATLARA "BARIŞ ELİ"

AK Parti hükümetinden “Siyasal İslamcı” diye söz eden FETÖ’cü Dumanlı, “Siyasal İslam hiçbir zaman tarikatlardan, cemaatlerden, İslami gruplardan mutlu ve memnun olmadı” şeklinde konuştu.

“Siyasal İslamcılar devleti puta benzetirler” diyerek AK Parti’yi eleştirmeye devam eden FETÖ firarisi Dumanlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde danışmanlığını yapan, Yeni Şafak gazetesi yazarı Kemal Öztürk’ün, “Devlet kimdir? Helvadan yapılmış bir puttur” yazısına da gönderme yaptı.

AK Parti için, “Bayrağa düşman idiler, İstiklal Marşı’na düşman idiler. Hatta Akif’in bazı cümlelerine düşman idiler” diyen FETÖ imamı Dumanlı, Türkiye’deki cemaat ve tarikatlara ise adeta barış eli uzatarak, “Tarikatların ve Cemaatlerin daha böyle devlet düşmanı olmayan, ama devletin güdümünde de olmayan, kendi bağımsızlığı olan duygu düşünceleri vardı. Cemaat kadro, siyasal İslam kitle hareketidir. Siyasal İslam yalan da söyler, ajitasyon da yapar. Tarikat ve Cemaat ise bir kuyumcu titizliliği ile insana değer verir” ifadelerini kullandı.

Türkiye’deki cemaatlerden ve tarikatlardan övgüyle söz eden Dumanlı diğer yandan da 15 Temmuz darbe girişimini yapan, TSK’ya kumpas kuran FETÖ’nün okullarının kapatılmasına ve FETÖ’cü iş adamlarının mallarına el konulmasına karşı çıktı.

CEMAATLERE VE TARİKATLARA FETÖ İLE ANLAŞMA ÇAĞRISI MI

FETÖ’cü Dumanlı'nın birden bire, Türkiye’deki tarikatlardan ve cemaatlerden övgüyle söz etmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da karşı isyan etme çağrısı, “cemaatlere ve tarikatlara FETÖ ile anlaşma çağrısı mı yapılıyor?” sorusunu akıllara getirdi.

FETÖ’cü Ekrem Dumanlı, cemaatleri ve tarikatları ikna etmek için şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye işgal edilseydi ne olurdu? Okulları kapatılırdı, tarikatları, cemaatleri kapatıldı. Hapse atılırdı insanlar, işkence yapılırdı. Hayırsever insanların mallarına el konurdu. Şimdi bu yapılanların hepsi Doğu Perinçek’in rüyasıydı, Erdoğan gerçekleştirdi. Perinçek bunu tek başına yapabilir miydi, yapamazdı. Perinçek gibi kafalar, eski Maocular, şimdi Rusçular, eski komünistler şimdi ulusalcılar bunun milyonda birini yapamazdı; yapmaya cesaret edemezdi. Ama İslamcılık kisvesi altında başına sardığı bir sarık, üstüne aldığı bir cübbe ile Müslüman görünümlü bir şekilde gelip insanların alın teriyle yaptıkları mallarına el koydular.”

"SÖZÜM ŞUDUR..."

FETÖ’cü Dumanlı sözlerinin devamında, “Bugünün zalimleri Tarikatları iki şeyi zorluyor: Ya bizim emrimize girin ya da sizi yok edeceğiz. Emrine giren Cemaatlere de yazıklar olsun, diyorum” ifadelerini kullandı ve ekledi:

“Bugün bir tarikat, bir cemaat etrafında toplanmış insanlara sözüm şudur: Her kim olursa olsun bağımsızlığınızı elinizden almak isteyen, eğer bu bağımsızlığınızı teslim etmiyorsanız sizi yerle bir etmeye, katletmeye ah etmiş insanlara boyun eğmek yok.”

İşte, Dumanlı'nın cemaatlere ve tarikatlara yönelik ihanet ortaklığı çağrısı...