Gündem |

Egemen Bağış'tan stratejik hamle!

FETÖ, 15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından Batı medyasında dezenfarmosyon kampanyası başlattı. Türkiye'den ise bu algı operasyonlarına yanıt gecikmedi. Egemen Bağış, Pensilvanya medyasına Gülen'in gerçek yüzünü gösteren önemli bir yazı kaleme aldı

AB eski Bakanı Egemen Bağış, FETÖ örgütü liderinin yaşadığı Pennsylvania eyaletinin en büyük yazılı medyası ve ABD'nin saygın ulusal yayın kuruluşlarından Philedelphia Inquirer gazetesine 15 Temmuz darbesi hakkında bir makale kaleme aldı.

Bağış,

"Türkiye'nin müttefik kalması için Gülen'i iade edin

" başlıklı makalesinde ABD'li yetkilileri FETÖ'ye verdikleri örtülü destek nedeniyle sert bir dille uyardı.

Makalede, ABD'ye, 'Türkiye'yi müttefik olarak tutmak istiyorsanız, Gülen'i iade edin' çağrısı yapan Bağış, "Amerika Birleşik Devletleri'nin Fettullah Gülen'in onurlu bir kişi olmadığını ve bir hain olduğunu görmesinin vakti gelmiştir." dedi.

Avrupa ve dünyanın dört bir yanında güvenlik hassasiyetinin yüksek olduğu bu dönemde Gülen'in iade edilmemesinin güvenlik tehditini arttıracağını belirten Bağış, "Stratejik ortak ve NATO müttefikimiz ABD'nin özellikle Gülen konusunda Türkiye'yi desteklemesi gerçekçi ve elzemdir. Eğer ABD benzer bir durumda iade talep etse ve Türkiye reddetse, bunu dostlarımız adaletsiz ve kabul edilemez bulurdu. Eğer ABD, Türkiye'yi göz ardı ederse, sadece bir müttefiği kaybetmekle kalmayıp, okulları aracılığıyla Amerikan toplumunun kirlenmesine de sebep olur. Bu belirsizliğe ve kan dökülmesine son vermenin vakti gelmiştir. Gün demokrasinin teröre karşı güçlü durma günüdür" dedi.

Makalesi için Pennsylvania eyaletinin en büyük gazetesi Inquirer'ı özellikle seçtiğini belirten Bağış "Bu paralel ihanet çetesi, bir asalak gibi yıllarca bu milletin kanını emdi. Gün geldi 'himmet' adı altında milletten zorla haraç topladı. KPSS sorularını çaldı, beynini yıkadıkları gençleri devlete sızdırdı. Ömrünü terörle mücadeleye vermiş komutanlarımıza iftira atıp, 'darbeci' deyip onları içeri attırdı. 17 Aralık'ta Sayın Cumhurbaşkanı ve yakın çalışma arkadaşlarına kumpas kurdu ve iftira attılar, montajlar yaptılar. Bizlere itibar suikastı düzenledi, hayatımızı kararttı. Gönül isterdi ki bunların ne kadar kumpasçı, yalancı ve iftiracı olduklarını görmek için bu kadar şehit vermeseydik ama artık bütün dünya bunların ne aşağılık olduğunu gördü. İçinde yaşadığı eyaletin en büyük gazetesinin makalemi yayınlaması onların da bu terörist başı sahtekardan rahatsız olduklarını gösteriyor" ifadelerini kullandı.