Yaşam

'Erkeklerin de kızların da başları kapalı olacak'

İlahiyatçı Ebubekir Sifil, ideal bir eğitim için öğrencilerin başının kapalı olması gerektiğini söyleyerek "İnsan beyni belli bir sıcaklığa ulaşınca ideal çalışır" dedi.

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi Ebubekir Sifil, “ideal bir eğitim sistemi” için iddiaya göre İngiltere’deki bir profesörün açıkladığı formülü anlattı.

Bekir Develi’nin YouTube kanalına konuk olan Sifil, konuyu kendisine Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Fatih’ projesi hazırlık aşamasındayken Avrupa ülkelerine gönderilen heyetlerden birinde yer alan bir görevlinin aktardığını belirtti.

"İNSAN BEYNİ BELLİ BİR SICAKLIĞA ULAŞINCA İDEAL ÇALIŞIR"

Sifil’in anlatımına göre söz konusu profesör “ideal bir eğitim” için şu tavsiyelerde bulundu:

“Derste öğretmen ve öğrencinin yerde oturacak. Kız ve öğrenciler ayrı ayrı olacak. Erkeklerin de kızların da başları kapalı olacak. Araştırmalarımız bize gösterdi ki insan beyni belli bir sıcaklığa ulaşınca ideal çalışır. Ders böyle yapılmalı”

 

Yorumlar
Günün Videosu
Adana'da kavgaya karışan iki şüpheli ile polis arasındaki kovalamaca film sahnelerini aratmadı. 'Dur' ihtarına uymayıp otomobil ile kaçan şüpheliler araçla kapandan geçtikten sonra tekerlekleri patlayınca bu sefer de yaya olarak kaçmaya başladı. İşte o nefes kesen anlar...