Magazin

Ebru Şallı'nın hayatını kaybeden oğlu Pars ile yaptığı paylaşım yine yürekleri sızlattı

Harun Tan ile evliliğinden dünyaya gelen küçük oğlu Pars’ı 16 Nisan 2020’de lenfoma kanseri nedeniyle kaybeden ünlü manken Ebru Şallı, oğlu Pars Tan'a olan özlemini bir kez daha sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafla ve altına düştüğü duygusal bir notla dile getirdi.

Ebru Şallı'nın Harun Tan ile evliliğinden dünyaya gelen oğlu Pars Tan, geçtiğimiz yıl Nisan ayında iki yıl boyunca mücadele ettiği lenfoma kanserine yenik düşerek henüz 10 yaşındayken hayatını kaybetti. Oğlunun acısıyla sarsılan ve her fırsatta özlemini dile getiren 44 yaşındaki Ebru Şallı, zor günleri aşmaya çalışıyor.

 

Her fırsatta 'Ponçiko'ya olan özlemini ifade eden model, sunucu ve pilates eğitmeni Ebru Şallı, dün yine 2,4 milyon takipçisi bulunan Instagram sayfasında oğlu ile çekilen fotoğraflarını paylaştı. Şallı'nın oğlu Pars Tan ile eğlendiği anlardan oluşan kareler yürekleri parçaladı.

Ebru Şallı'nın hayatını kaybeden oğlu ile yaptığı paylaşım yine yürekleri sızlattı

Acılı anne Ebru Şallı, fotoğrafların altına "Bazı anlar ölümsüzdür hep yaşar işte o an" notunu düştü.

 

"HİÇ KOLAY DEĞİL"

Oğlu Pars'a 'ponçiğim' diye seslene ve ona olan özlemini her fırsatta dile getiren Ebru Şallı yaşadıklarını Mother’s Life dergisine anlatmıştı:

“Hayatta durmaya çalışıyorum. Hiç kolay değil yaşamayanın anlayabileceği gibi bir durum yok ortada. Onunla bağlantım hep devam ediyor, sonsuza kadar da edecek. Çok büyük ve kutsal bir bağ. Çok özlüyorum.Ve bazen onun kokusunu duyuyorum işte o anlar beni zorluyor tabii. Eşsiz melek kokusu arada bir geliyor bana, şükrediyorum. Onunla yaptığımız her şeyi devam ettirmeye çalışıyorum. Devam ettirip daha fazlasını da yapacağım gücüm yettikçe"

Ebru Şallı'nın hayatını kaybeden oğlu ile yaptığı paylaşım yine yürekleri sızlattı

'O HASTANE ODASI BENİM İÇİN CENNET BAHÇESİYDİ'

Ebru Şallı, Gökhan Çınar’ın sunduğu “Katarsis” programına konuk olduğunda gözyaşlarına hakim olamamıştı...

"Tanıyan Pars’tan çok etkilenirdi. 'Bu nasıl bir çocuk' derlerdi. Gerçek bir melekti. Bu hayatta bir melek doğurmuşum ve dokuz yıl bir melek ile yaşamışım. Kimseyi kıramaz, azıcık üzüldüğü an onu toparlamaya çalışır, müthiş bir sevgi çıkıyordu içinden. Pars hep başkaydı. Boyun ağrısı üzerine hastaneye gittik. Doktorlar bir hafta boyunca çabalamalarına rağmen tam olarak sorunun ne olduğunu bulamadılar, kan tahlillerinin iyi çıkmasına rağmen ağrısında bir değişiklik olmadı. Ultrasonda da çıkmadı. MR çekildi, o zaman öğrendik. İlk duyduğunuz an bir annenin ya da babanın dünyasının yıkıldığı an. Çok büyük bir acı. Meğer ağrıları zaman zaman yaşıyormuş ve 'geçer' diye düşünüp söylemiyormuş. İlk defa okulda ağladığı bir an oldu, ağrısı çok fazlaydı. Çok hızlı ilerleyen bir türdü..."

Ebru Şallı'nın hayatını kaybeden oğlu ile yaptığı paylaşım yine yürekleri sızlattı

'VERDİĞİM İLİK YÜZDE 100 TUTTU'

"2.5–3 yıllık süreçte tedavi ile çok güzel cevaplar aldığımız dönemler oldu. Cevap vermesi büyük bir şeydi. Bıraktığımız an tekrar hızlı şekilde atak yaptı, ağrılar başladı. Doktor aynı protokolü uygulayamayacağı için kemik iliği nakline geçmemize karar verdi...Dünyada bu iliği bulamadık. Aile bireylerine bakıldı. Bende literatürde olmayan bir doku çıktı ve o doku Pars’ta da vardı. Doktor 'iliğiniz tutmuyor ama bu doku sizde var ve Pars’ta da olduğuna göre bir anlamı var' dedi. İlik dahil her şeyimi vermek istiyordum. İlik verdim...Çok başarılı bir nakil gerçekleştirdiler. İlik yüzde 100 tuttu. Bu mutlu haberi alıp, evimize geçtik. Herkes çok sevindi ve 'artık bir şey olmaz' dedik. Olmayan çok var çünkü. B negatif kan bulmak çok zordu...Bir yandan ünlü biri olmak zor ve çocuğa böyle bir anı bırakmak istemiyordum. O yüzden kimseye anlatmadık, paylaşmadık. O hastane odasında o kadar güzel günlerimiz geçti ki. O hastane odası benim için cennet bahçesiydi.Pars görünmez oldu işte. Ben onun hakkında konuşurken her zaman böyle ağlamam, sık sık yanına giderim, güzel şeyler konuşurum, gülerim. Acımı daha farklı yaşıyorum. Kimseye bunun hesabını vermek zorunda değilim. Benim onunla aramda olan diyalogu, duyguyu kimse bilemez."