Popüler Haberler

EBA puan arttırma hilesi nasıl yapılır?

EBA puan arttırma hilesi öğrenciler ve öğretmenler tarafından oldukça önemlidir. İnternet yoluyla alıştırmaların yapılarak ödevlerin verildiği bir sistem olan EBA platformu bu yüzden hem öğrenciler hem de öğretmenler için bir puanlama sistemidir. Peki, EBA puan arttırma nasıl yapılır?

Kimi zaman öğrencilerin yapmış olduğu ödevler ya da alıştırmalar kimi zamanda öğretmenlerin verdiği ödevler ve alıştırmaların bulunduğu platform olan EBA, puan olarak her iki tarafa da geri dönmektedir. Bunu sonucunda da hem öğrenci hem de öğretmenler tamamen yasal bir şekilde EBA puan artırma hilesine başvurmaktadır.

EBA’daki puan aralığı öğrenciler için yapılan ödevler, izlenen videolar ya da sadece EBA’ya günlük giriş yapılarak elde edilen bir sistemdir. Bu aynı şekilde öğretmenler içinde geçerlidir. Öğretmenlerde öğrencileri için ödev vererek ya da onların alıştırma yapmalarını sağlamak adına EBA’ya giriş yapmaları yeterlidir.

Bunların yanında bazı öğrenci ve öğretmenler de daha yüksek puan almak adına EBA puanını artırmak için farklı yollar aramaktadır. Peki, öğrenci ve öğretmenler için puan arttırma hilesi nasıl yapılır?

EBA Puan Hilesi Nasıl Yapılır?

Bakanlık tarafından daha önceden yapılan açıklamada EBA üzerinde öğrenci ve öğretmenler için farklı yöntemler geliştirildiği belirtilmişti. Koronavirüs salgınından dolayı pandemi döneminde uzaktan eğitime geçilmesi sonrasında bu fırsatı en iyi şekilde değerlendiren MEB, çok farklı aktiviteler ışığında öğrenci ve öğretmenlerin günlük olarak EBA’ya giriş yapmalarına olanak verdi.

Özellikle oyunlarda puan sıralaması, rozet uygulamaları, filmler gibi yenilikler getirerek EBA uygulamasını kullanma alışkanlığını kazandırmış oldu. Bunların yanında okullarda yüz yüze hangi eğitim ve etkinlik varsa günden güne hepsini EBA’ya entegre etmeye çalıştı.

Öğrenciler İçin EBA’da Puan Kazandırma Hilesi

EBA’da temel mantık oldukça basittir. Hangi içeriğin içerisine girerseniz girin puan kazanmanız mümkündür. EBA’ya giriş başı başına bir puandır. Öncelikle EBA’ya giriş yapın, video izleyin, etkinlik yapın, alıştırma yapın ve bunlarla puan kazanın.

1- EBA Portfolyo

Bu kısımdan girerek Proje oluşturabilir ve 5 puan kazanabilirsiniz.

2- Sertifika veya Katılım Belgesi Ekle

Katılım belgesi ekleyerek 5 puan kazanabilirsiniz.

3- Başarılar

Başarı ekleme yaparak 5 puan kazanabilirsiniz.

4- Etkinlik Ekle

Etkinlik ekleme yaparak 5 puan kazanabilirsiniz.

5- İleti

İleti ekleme yaparak 2 puan kazanabilirsiniz.


6- Dersler

Dersler kısmına girdikten sonra okuma, yazma, dinleme ve izleme ile farklı farklı puan kazanabilirsiniz. Çözümlü video izleyerek video başına 5 puan elde etmeniz mümkün.

7- Sınavlar

Testleri yaparak 5 puan kazanabilirsiniz. Yalnız burada 10 dakika beklemek zorunludur. 10 doğru üzerine yapılan testlere 15 puan elde edebilirsiniz.

8- Kütüphane

Burada eğlence ve oyun, sağlık ve spor, bilim ve teknoloji gibi kategoriler yer almaktadır. Bunları izleyerek derecelerine göre; 3, 5, 15 puan alabilirsiniz.

9- Çalışmalarım

Çalışmalarım kısmında 15 puan kazanabilirsiniz.

10- PDF

Arama kısmına PDF yazdığınız takdirde PDF bölümü gelecek ve burada her kategoriden 3 puan kazanabilirsiniz.

11- Döküman

Arama kısmına döküman yazarak her biri 3 puan 2000 tane olduğunu düşünürsek 6000 puan kazanabilirsiniz.

12- Görsel

Çalışmalarım kısmında 3 puan kazanabilirsiniz.

13- JPG

JPG kısmında 3 puan kazanabilirsiniz.

14- Toplama, Çarpma, Çıkartma, Bölme

Arama kısmına Toplama, çarpma, çıkartma, bölme yazdığınız takdirde her birinden 3 puan kazanabilirsiniz.

15- Profil

Profile girerek gerekli alanları doldurduğunuz takdirde 3 puan kazanabilirsiniz.

16- Ses

Arama kısmına Ses yazdığınız takdirde ve hepsine baktığınızda her birinden 3 puan kazanabilirsiniz.

17- Müzik

Arama kısmına müzik yazarak 3 puan kazanabilirsiniz.

18- Dosya

Dosya kısmında 3 puan kazanabilirsiniz.

19- Alıştırma

Alıştırma kısmında her birinden 15 puan kazanabilirsiniz.

20- Etkileşim

Etkileşim kısmında 3 puan kazanabilirsiniz.

Yorumlar