Teknoloji |

EA, bu yaz EA Play Live etkinliği yapmayacak

Electronic Arts, zaten belirsiz olan yaz etkinliklerine yeni bir darbe vurdu. Şirket bu yıl, geleneksel EA Play etkinliğine ev sahipliği yapmayacağını açıkladı. Bunun yerine projeleri hakkında ‘’her biri için doğru zaman geldiğinde’’ daha fazla bilgi verileceğini açıkladı. 

Canlı etkinliklere pandemi döneminde ara verilmişti. Etkinlikler tekrardan başlarken, E3 2022’nin iptal edildiği bildirildi. Bu yıl, Geoff Keighley’nin Summer Games Fest etkinliği yeniden yapılabilecek.

EA temsilcisi aşağıdaki açıklamayı IGN ile paylaştı: 

"Oyuncularımızla bağ kurmamıza ve yenilikleri paylaşmamıza olanak tanıyan EA Play Live'ı oldukça seviyoruz. Ancak, bu yıl size her şeyi tek bir günde gösterecek bir etkinlik düzenleyemeyeceğiz. Birinci sınıf stüdyolarımızda heyecan verici şeyler oluyor ve bu yıl her biri için doğru zaman geldiğinde bu projeler hakkında çok daha fazlasını açıklayacağız. Yıl boyunca sizinle vakit geçirmek için sabırsızlanıyoruz!" 

Electronic Arts’ın yaklaşan etkinlik listesi, her sene olduğu gibi FIFA’yı ve 2023’ün başlarında yayınlanması planlanan Dead Space Remake’i içeriyor. Ayrıca Respawn, birden fazla yeni Star Wars oyunu üzerinde çalışıyor.