Popüler Haberler

E okul VBS giriş ekranı 2020! E okul veli bilgilendirme sistemine nasıl giriliyor?

E okul VBS giriş ekranı 2020! MEB tarafından hizmete sunulan E okul Veli Bilgilendirme Sistemi VBS öğrencilerin not durumları ve devamsızlık günleri hakkında birçok bilgiyi barındırmaktadır. Öğrenci ve veliler öğrencinin TC kimlik ve okul numarası ile E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. İşte, E okul VBS giriş ekranı 2020! E okul veli bilgilendirme sistemine nasıl giriliyor? Detaylar haberimizde...

E okul VBS giriş ekranı 2020! E okul VBS giriş ekranı ile ders programı, sınav sonuçları ve devamsızlık sorgulama gibi birçok bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Sisteme giriş yapmak isteyen çoğu kişi arama motorlarından VBS giriş ekranı hakkında araştırma yapmayı sürdürmektedir. İşte, E okul VBS giriş ekranı 2020! E okul veli bilgilendirme sistemine nasıl giriliyor? Detaylar haberimizde...

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ EKRANI!

E OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

MEB E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ni kullanmak için her öğrenci için özel olarak oluşturulan öğrenci bilgi sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. E-Okul giriş işlemlerini 7/24 öğrencilerin bilgileri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bu çerçevede de E-Okul VBS giriş işlemleri için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

 
 

Tarayıcınızda "eokul.meb.gov.tr" şeklindeki resmi E-Okul VBS adresini açın.

Açılan MEB E-Okul portal sayfasının sağ kısmında bulunan "Veli Bilgilendirme Sistemi" kısmındaki bilgileri doldurun.

Güvenli giriş için öncelikle Veli Bilgilendirme Sistemi giriş kısmındaki beyaz kutuda yer alan rakamları "Resimdeki Rakamlar" yazısının altındaki kutucuğa doğru ve eksiksiz olarak girin.

Öğrencinin T.C. kimlik numarası bilgisini girin.

Öğrencinin okul numarası bilgisini girin.

En altta bulunan turuncu renkli "Giriş" seçeneğine tıklayın.

 

Bu işlemler ile MEB E-Okul VBS giriş işlemlerinin ilk aşamasını tamamlayabilirsiniz. Öğrencilerin kişisel bilgilerine ve eğitim bilgilerine herkes tarafından erişimin kısıtlanması amacı ile E-OKUL VBS giriş işlemleri iki aşamalı olarak uygulanıyor. Bu çerçevede de E-Okul VBS giriş işlemlerinin ikinci aşamasında ise öğrencinin; doğum yılı, doğum günü, doğum ayı, nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu şube, fotoğrafı, şeklindeki bilgilerden 2 tanesi her giriş sırasında talep edilmektedir. Farklı kombinasyonlarda bu seçeneklerden 2 tanesi E-Okul VBS giriş ikinci aşamasında talep edilmektedir. Bu bilgileri doğru şekilde girdikten sonra altındaki "Tamam" seçeneğine tıklayarak, E-Okul giriş işlemini tamamlayabilir ve öğrencilerin okul bilgilerini görebilirsiniz.

vbs nasıl girilir ile ilgili görsel sonucu

E OKULDAN VELİLERE UYARI!

e okul VBS girişi güncellendi yeni giriş yeri MEBBİS üzerinden yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrenicilere kolaylık sağlamak amacıyla eğitimi ilgilendiren bütün siteleri aynı başlık altında topladı. Milyonlarca öğrenci bundan sonra https://mebbis.meb.gov.tr/ adresini kullanacak. e-Okul sistemine öğrencinin T.C kimlik ve okul numaraları ile kolayca giriş yapabilirsiniz. Aynı şey, sistemin belirlediği güvenlik kod ile birlikte Veli Bilgilendir Sistemi için de geçerlidir. Bu sistem içerisinde yer alan ”Not Bilgisi” başlığı altında, çocuğunuzun siteye yüklenmiş tüm notlarını görüp inceleyebilirsiniz. Yazılı ve sözlü sınav notları yanı sıra, performans ve proje ödevlerinden aldığı notlar da yine burada görünecektir.