Popüler Haberler

E-okul Takdir, Teşekkür belgesi Nasıl alınır? İlkokul, Ortaokul, Lise karne alma ekranı

E-okul Takdir teşekkür belgesi nasıl alınır? Milli Eğitim Bakanlığı'nın son dakika açıklamasına göre koronavirüs salgını nedeniyle geçilen uzaktan eğitim sonrası karneler de e-okul üzerinden verilecek. İşte e-okul karne, takdir ve teşekkür belgesi nasıl alınır? Karne alma ekranı ve detaylar haberimizde...

E-okul Takdir teşekkür belgesi nasıl alınır? Pandemi nedeniyle geçilen uzaktan eğitim sonrası karneler de e-okul üzerinden verilecek. İlkokul, ortaokul ve Lise karneleri Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurusu üzerine bu yıl e-okul üzerinden verilmesi kararlaştırıldı. Peki takdir, teşekkür belgeleri ile tüm kademelerde karneler nasıl alınacak? E-okul karne alma ekranı ve detaylar haberimizde...


E-OKUL KARNE NASIL ALINACAK?

Milli Eğitimi Bakanı Ziya Selçuk, karnelerin nasıl alınacağı hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Ziya Selçuk, ilkokul, ortaokul öğrencilerinin karnelerin e-okul üzerinden ulaşabileceklerini belirtti. Lise öğrencileri istedikleri taktirde randevu ile okullarından alabilecek.

E-OKUL KARNE SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ.

E-OKUL’DA HANGİ İŞLEMLER YAPILIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan e-okul sistemi üzerinden öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları, öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık durumları, sınav bilgileri, merkezi sınavların başvuru ve tercih işlemleri, haftalık ders programı, alınan takdir ve teşekkür belgeleri, e-karne, şube yazılı ortalamaları ulaşılabiliniyor.

E-OKUL VELİ ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Başlangıç olarak, e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapınız.

Daha sonra karşınıza bir ekran gelecektir ve burada; 'Öğrenci T.C Kimlik No', 'Öğrenci Okul No' ve 'Resimdeki Rakamlar' şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır.

Ardından, tüm bu alanları doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan 'Giriş' seçeneğine tıklayınız.

Veliler bu şekilde e-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra aşağıda belirtmiş olduğumuz öğrencilerle ilgili şu bilgilere ulaşabilir.