Popüler Haberler

E-Devlet YKS başvurusu nasıl yapılır? 2021 YKS sınav başvurusu nereden yapılır?

2021 YKS sınavı başvuruları için heyecanlı bekleyiş başladı. Üniversite eğitimi almak için geri sayım yapan öğrenciler 2021 YKS başvurularının nereden ve nasıl yapıldığına dair araştırmalarına devam etmekte. Peki 2021 YKS başvurusu nereden yapılır? E-Devlet YKS başvurusu nasıl yapılır?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün açıklamalarından sonra 2021 YKS sınavı başvurusu için heyecanlı bekleyiş başladı. YKS adaylarından T.C. kimlik kartı ve e-Devlet şifresi olanların başvuru merkezlerine gitmeden internet üzerinden online bir şekilde 2021 YKS başvurularını E-Devlet sistemi üzerinden yapabilecekleri ifade edildi.

2021 YKS ne zaman?

2021 YKS sınavının ilk oturumu olan temel Yeterlilik Testi'nin 26 Haziran'da, Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile Yabancı Dil Testi'nin (YDT) 27 Haziran'da yapılacağı açıklandı.

E-Devlet YKS Sınav başvurusu nasıl yapılır?

YKS Sınav başvuruları 2021 yılında 4 Şubat Perşembe günü başlıyor. 2 Mart tarihinde sona erecek olan YKS başvuruları bu yıl E-Devlet sistemi üzerinden de yapılabilecek.

T.C. kimlik kartı ve e-Devlet şifresi olan adaylar, başvuru merkezlerine gitmeden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ne ÖSYM AİS mobil uygulaması veya 'http://ais.osym.gov.tr' üzerinden 'e-Devlet ile kayıt ol' seçeneğine tıklayarak kayıtlarını gerçekleştirebilecek ve YKS sınav başvurularını yapabilecek. e-Devlet kayıtları için adaylar şifrelerini PTT şubelerinden alabilecek.