Spor |

Dybala'ya İngiltere'den talip çıktı: Conte'nin takımı harekete geçti

Juventus'tan ayrılan Arjantinli golcü Dybala'ya İngiltere'den talip çıktı. Premier Lig ekiplerinden Tottenham, yıldız golcü ile görüşme gerçekleştirdi. İtalya'da kalmak istediği belirtilen Dybala ile Inter'in de yakından ilgilendiği öğrenildi.

Bu sezon şampiyonluk yarışının gerisinde kalmasına rağmen beklenilenin üstünde bir performans sergileyen Tottenham, gelecek sezon kadro çalışmalarına şimdiden başladı. Antonio Conte'nin takımın başına geçmesiyle yükselişi yakalayan İngiliz ekibi, teknik direktörün eski öğrencilerinden birini transfer etmek için harekete geçti ve görüşme gerçekleştirdi.

İtalya Serie A'da bu sezon şampiyonluk yarışından uzak kalan Juventus'un 28 yaşındaki hücum oyuncusu Paulo Dybala'yı takıma katmak isteyen Conte, ekonomik anlamda çok daha iyi bir teklif sunması halinde transferin gerçekleşebileceğini ifade ediyor.

INTER DE TALİP

Diğer yandan İtalyan deviyle sözleşmesi haziran ayında sona erecek olan Arjantinli yıldız, Lazio mücadelesinde göz yaşlarıyla Juve’ye veda etmişti.

İtalya’da kalmayı düşünen yıldız futbolcuya Inter'in de talip olduğu alınan diğer bilgiler arasında. Inter’in bu transferdeki tek avantajının ise Dybala’nın İtalya’da kalmaya sıcak bakması olarak düşünülüyor.