Gündem

Duvarındaki işareti böyle kapatmıştı... Şehit personelin PKK tarafından tehdit edildiği ortaya çıktı!

Van'ın Özalp ilçesinde PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan 65 yaşındaki Vefa Sosyal Destek Grubu üyesi Yıldırım Demir'in teröristler tarafından tehdit edildiği ortaya çıktı. Demir'in evinin duvarına ‘PKK’ yazılıp, çarpı işareti konulduğu görüldü.

Özalp ilçesinde dün Vefa Sosyal Destek Grubu'na yönelik düzenlenen terör saldırısında şehit olan belediye çalışanı Yıldırım Demir'in ilçedeki evine Türk Bayrağı asıldı.

Yıldırım Demir'in daha önce terör örgütü PKK tarafından tehdit edildiği, 3 ay önce de yaşadığı evin duvarına örgüt üyeleri tarafından ‘PKK’ yazılıp, çarpı işareti konulduğu belirtildi. Demir ailesinin PKK yazan ve çarpı atılan bölümü, farklı renkteki bir boyayla yama yapmak suretiyle boyayarak kapattığı görüldü.

 

VEFA GRUBU'NDA YER ALDIĞI İÇİN DE TEHDİT ALMIŞ

Salgın sürecinde Vefa Sosyal Destek Grubu'nda yer alan Yıldırım Demir'in yine örgütten tehdit aldığı belirtildi. İstihbarat kaynaklarından alınan bilgiye göre Demir'in Vefa grubunda olduğu için PKK'lı teröristler tarafından birkaç kez tehdit edildiği ifade edildi.