Dünyanın en zenginlerinden Jeff Bezos'tan çocuk yetiştirmenin 7 kuralı

Zenginlerin ya da dehaların çocuklarını yetiştirirken uyguladığı kurallar merak konusu olmaya devam ediyor. Dünya çapında faaliyet gösteren teknoloji şirketinin kurucusu Jeff Bezos'un çocuklarını yetiştirirken uyguladığı kurallar gündem oldu. Bu kurallar kimine göre katı kimine göre sıradan. 

Dünyanın en zenginlerinden biri olan Jeff Bezos'un çocuklarını yetiştirirken uyguladığı kurallar sosyal medyada gündem oldu.

İŞTE JEFF BEZOS'UN 7 KURALI

1. Çocuklarına çok çalışmanın yetenekli olmaktan daha önemli olduğunu söylüyor.

2. Eğitim ve sıkı çalışmak önemli

3. Çocukların birbirine kötü söz söylememesi konusunda dikkat ediyor. Bezos ve Scott 2020'de boşandıklarında, milyarderin çocukları konusunda katı bir kuralı vardı. Eski çiftin sorunları hakkında çocuklarının önünde konuşmamasını istedi.

4. Jeff Bezos, çocuklarını, fikirlerini değiştirseler bile tutkularının peşinden gitmeye teşvik ediyor.

5. Bezos, çocuklarının dört yaşından beri bıçakla, yedi yaşından beri elektrikli aletlerle oynamasına izin verdi. Onlara becerikli olmayı öğretmek istedi. Onlara genç yaşta bu tür araçlara izin vermenin onlara kendilerine güvenmeyi öğrettiğine ve risk almalarına izin verdiğine inanıyor.

6. Jeff Bezos ve Mackenzie Scott, çocuklarını spot ışıklarından uzak tutuyor.

7. Bezos ailesinde aile zamanı önemlidir: Amazon'un CEO'su olmak kolay bir iş değil, bu da Bezos'un oldukça sık meşgul olduğu anlamına geliyor. Ancak ailesine değer verir ve her gün onlarla vakit geçirmeye özen gösterir.

 

Kaynak: Patronlar Dünyası

Dünyanın en zenginlerinden Jeff Bezos'tan çocuk yetiştirmenin 7 kuralı ile ilgili etiketler Jeff Bezos Çocuk kural