Magazin

Dünyaca ünlü oyuncu Selma Hayek'ten şoke eden taciz itirafı!

Meksikalı Hollywood yıldızı Salma Hayek, Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun hayatını canlandırdığı 'Frida' filminin dağıtımcısı ve ABD’de halen cinsel saldırı suçlarından hapiste olan Harvey Weinstein tarafından uğradığı tacizi daha önce anlatmadığı için pişman olduğunu belirterek şoke eden itiraflarda bulundu.

54 yaşındaki Meksikalı dünyaca ünlü oyuncu Salma Hayek, başrolünü oynadığı 2002 yapımı Frida filminin dağıtımcısı olan ve ABD’de halen cinsel saldırı suçlarından hapiste olan Harvey Weinstein’in kendisini cinsel istismara kalkıştığını, reddedilince ise filmden atmakla tehdit ettiğini itiraf etti.

salma hayek

Hayek, "Frida Kahlo’nun mirasını onurlandıran bir filmde olmak için Weinstein’e katlandım" dedi.


FİLMİN DAĞITIMCISI CİNSEL SALDIRI SUÇLARINDAN HAPİSTE

Meksikalı Hollywood yıldızı Salma Hayek, 2002 yapımı Frida filminde başrolde yer almıştı. Hayek, Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun anlatıldığı filmin dağıtımcısı, ABD’de halen cinsel saldırı suçlarından hapiste olan Harvey Weinstein’in kendisini de cinsel istismara kalkıştığını 2017’de açıklamıştı.


TACİZE UĞRADIĞINI İTİRAF ETTİ

Hayek, Weinstein’in kendisiyle cinsel ilişkiye girme isteğini reddettiğini söylemişti. InStyle dergisine konuşan 54 yaşındaki oyuncu, uğradığı tacizi daha önce anlatmadığı için pişman olduğunu söyleyerek, Weinstein’in reddedilince kendisini filmden atmakla tehdit ettiğini anlattı.

salma hayek

"WEINSTEIN'İN FEMİNİST ÇIĞLIĞI BASTIRMASINA İZİN VEREMEZDİM"

Evli ve bir çocuk annesi oyuncu şöyle devam etti: “Weinstein olayını neden daha önce açıklamadığımı sorguluyorum. Tepki göstermiştim ama kamuoyuna duyurmada ‘Neden cesaretim yoktu?’ diye soruyorum. Ama şu anda da söyleyebilirim ki Frida Kahlo’nun mirasını ve Meksika kültürünü onurlandıran bir filmde olmak için Weinstein’e katlandım. Frida benim için feminist bir ifadeydi ve çığlık atma şeklimdi. Weinstein’in bu çığlığı bastırmasına izin veremezdim.”

salma hayek

ABD’li film yapımcısı Harvey Weinstein, 2020’de cinsel saldırı suçlarından 23 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 

 

 

Yorumlar