Dünya

Dünya bu skandalı konuşuyor: Cinsel içerikli video sitesi genç kızların görüntülerini çalmış!

Günlük 130 milyon kullanıcı sayısı ile dünyanın en çok ziyaret edilen cinsel içerik video sitesi olan Pornhub'a 34 kadının rızası dışında görüntülerine ulaştığı ve yayınladığı iddiasıyla dava açıldı. Dünya gündemine bomba gibi düşen bu skandalda Pornhub'ın genç kadınların telefon hesaplarını çalarak uygunsuz görüntülere eriştikleri öğrenildi.

Dünyanın en çok ziyaret edilen cinsel içerikli video sitesi olan Pornhub tarihinin en büyük davalarından biriyle karşı karşıya.

MAĞDUR KADINLAR SİTEYİ UYARDI ANCAK YENİDEN YÜKLENDİ

Pornhub'a dava açan kadınlar, müstehcen görüntülerinin kaldırılması için siteye talep açtığını ancak taleplerinin karşılıksız kaldığını, ayrıca Pornhub'da yer alan görüntülerinin her gün yeni bir siteye daha yüklendiğini belirtti.

 

UYGUNSUZ GÖRÜNTÜLER ICLOUD HESABINDAN ÇALINDI

Davanın müştekilerinden Leigh Nicol, iCloud hesabının çalınmasından sonra sızdırılan müstehcen görüntülerini bütün taleplerine rağmen kaldırtamadığını söyledi. Aynaya baktığında midesinin bulandığından bahseden kadın, vücudunun artık kendisine ait olmadığını düşündüğünü belirtti. Süreç içerisinde psikolojisinin bozulduğunu anlatan Nicol, insanların kendisiyle evlenmek istemeyeceğini düşündüğünü ve intihara kalkıştığını anlattı.

 

REŞİT OLMAYAN KIZLARIN VİDEOLARINI ÇALMIŞLAR

Konuyla ilgili yapılan açıklamalara göre davacı olan kadınlardan 14'ü, platforma yüklenen vidolarının reşit olmadıkları zamanlardan kalma olduğunu savunuyor. Yani Pornhub, bu kullanıcılar tarafından hem haksız kazanç hem de çocuk istismarı servis etmekle suçlanıyor. Yine 14 davacı ise Pornhub'daki içeriklerinde yer alan kişi ya da kişilerin daha önce tecavüzle yargılandığını ve hatta bunların bir bölümünün hüküm giydiğini savunuyor.

 

PORNHUB AÇIKLAMA YAPTI

Pornhub'ın çatı şirketi olan MindGeek, California'da açılan davayla ilgili açıklama yaptı. Yöneltilen suçlamaları ve bu davanın tarafı olan kadınların tek tek incelendiğini belirten şirket yetkilileri, konuyla ilgili araştırmalarını sürdürdüklerini söylüyorlar. Pornhub'ın yasa dışı içeriğe toleransının olmadığını ifade eden MindGeek, oluşturdukları filtreleme sistemleri ve yaptıkları işbirlikleriyle bu tür olayların önüne geçebilmek için en iyi sistemlerden birine sahip olduklarını dile getirdi.

 

Günün Videosu
İngiltere'de Basildon şehir merkezinin orta yerinde bir adam yarı çıplak vaziyette trafik ışıklarına bağlandı. Caddeden geçen araçların korna çalarak tepki gösterdiği olaya kimileri kahkahalarla güldü. İlginç olay sosyal medyada paylaşılınca adamın direğe bağlanma nedeni ortaya çıktı. Bakın talihsiz adam neden direğe bağlanmış...