Gündem |

Dün 'hayır' dediği ucuz suyu bugün vadediyor!

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu bugünlerde vaat üstüne vaatlerde bulunuyor. "İstanbullu'nun gıdaya, ulaşıma, eğitime ve suya harcadığı parayı azaltacağız. Hanelere suda yüzde 40 indirim yapacağız" diyen İmamoğlu'nun suyu yüzde 15 ucuzlatan İBB kararına hayır dediği ortaya çıktı.

Seçimlere bir aydan az zaman kalan meydan meydan dolaşıp ucuz gıda, ucuz ulaşım, ucuz eğitim ve ucuz su vaat eden CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun da aralarında olduğu CHP’li 123 Meclis üyesi, AK Parti’nin “Su tarifeleri 1 Ocak 2019'dan itibaren yüzde 15 indirimli olacak" şeklindeki teklifine hayır oyu verdi.

'HALKI KANDIRMAK İSTİYOR'

Sabah'tan Kenan Kıran'ın haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi ve AK Parti Grup Sözcüsü Ömer Şahan, 14 Kasım 2018'de İstanbul'da su fiyatlarında yüzde 15 indirime gitme tekliflerini AK Parti grubu olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne sunduklarını söyledi.

CHP grubunun teklife red oyu verdiğini kaydeden Şahan, "AK Partili meclis üyelerimizin oyları ile bu indirim gerçekleştirildi. Ekrem İmamoğlu ve CHP grubu İstanbul halkımızın suyu indirimli kullanma talebimize karşı çıktı. Şimdi Ekrem bey başkan olursa suda indirim yapacağını söylüyor. Dün reddettikleri teklifi bugün popülist bir yaklaşım ile vaat olarak sunuyor. İmamoğlu, İstanbulluları kandırmak istiyor" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Kasım 2018'de gerçekleşen toplantısında "Tüm abone gruplarında su tarifeleri, 1 Ocak 2019'dan itibaren yüzde 15 indirimli olacak" kararı almış, aralarında İmamoğlu'nun da bulunduğu CHP'li meclis üyelerinin tamamı karara muhalefet etmişti.

İşte 123 CHP'linin hayır oyu verdiği suyu yüzde 15 ucuzlatan o karar.