Yaşam

Düğünde koronavirüse meydan okudular

1 Haziran itibariyle, koronavirüs salgını koşullarına uymak şartıyla nikah ve düğün merasimlerine izin çıkmıştı. Sakarya'da gerçekleştirilen bir düğünde, ortaya çıkan görüntüler salgın tedbirlerinin pek de önemsenmediğini bir kez daha ortaya koydu. Düğün coşkusuna katılan kalabalık maskesiz, sosyal mesafesiz eğlenceleriyle pes dedirtti.

Düğün yasaklarının kalkması ile birlikte Sakarya’nın Erenler ilçesinde düğünde çekilen bir görüntü korona virüsü unutturdu. Düğünde, vatandaşlar maske ve sosyal mesafeyi hiçe sayarak doyasıya eğlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası açık ve kapalı alanlardaki düğün yasaklarına dair önemli açıklamalarda bulunmuştu. Kademeli normalleşmenin yeni adımları ile alakalı açıklanan kararlar arasında açık ve kapalı alandaki düğün törenlerinin 1 Haziran'dan itibaren başlayacağı belirtilmişti.

Bunun üzerine Erenler ilçesi Küpçüler Mahallesi’nde bir düğünde korona virüs unutularak, maske ve sosyal mesafesiz şekilde eğlendiler. O anlar ise, bir vatandaş tarafından cep telefonu ile saniye saniye kaydedildi.

Sitene Ekle