Popüler Haberler

Düğün salonları açıldı mı? Şubat 2021 düğün ve nişan salonları açık mı? Ne zaman açılacak?

Düğün salonları açık mı? 2021 yılının Şubat ayı itibariyle vatandaşların en büyük merak konusu düğün ve nişan salonları açıldı mı sorusu. Düğün yspmak isteyen çiftler için, düğün salonları ne zaman açılacak sorusuna yanıt aradık.

Koronavirüs yasakları düğün salonlarını da kapatmıştı. 2021 şubat ayı itibariyle evlilik yapmak isteyen ve düğün salonları araştıran vatandaşlar, düğün salonları açıldı mı, ne zaman açılacak sorusuna yanıt arıyor. İşte detaylar..

Koronavirüs salgını düğün salonlarını da vurdu. Evlilik düşünen çiftlerin düğün salonu araştırması da bir süre ertelenmişti. Ancak kısıtlamalar ve yasakların devam etmesi sonrası nişan ve düğün salonlarının akibeti de belli oldu.

DÜĞÜN SALONLARI AÇILDI MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son yapılan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, " vaka sayılarının belirli bir sayının altına inmesi halinde yasak ve kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız" demişti.

Düğünlerin başlayacağı tarihle ilgili İçişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı'ndan henüz resmi bir açıklama gelmedi. Gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası ise kısıtlamalarla ilgili bir karar açıklanmazken, yalnızca yüz yüze eğitimin detayları belli oldu.

Düğün salonları açıldı mı? 2021 Şubat ayında nişan ve düğün salonları açık mı, ne zaman açılacak?

DÜĞÜN SALONLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

"İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Coronavirüs konulu ek bir genelge daha gönderdi. Genelge ile 81 ilde, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine bugün saat 24:00 itibariyle durdurulacak."