Koronavirüs |

Duayen doktor Murat Dilmener koronadan yoğun bakımda

Yıllar önce yoksulları ücretsiz tedavi ettiği için hakkında soruşturma açılan duayen doktorlardan Prof. Dr. Murat Dilmener koronavirüse yakalandı. 78 yaşındaki Dilmener, 1 aydır yoğun bakımda tedavi görüyor.

İstanbul Tıp Fakültesi'nin duayen hocalarından Prof. Dr. Murat Dilmener koronavirüs nedeniyle bir aydır yoğun bakımda.

Tedavi sürecinde entübe edilen Dilmener'e kök hücre ve plazma tedavisi yapıldı.  Dilmener'in virüs tedavisi başarılı oldu ancak akciğerlerinde hasar meydana geldi.

Profesörün tedavisini Maltepe Üniversitesi Hastanesi'nde yetiştirdiği öğrenciler sürdürüyor.

YOKSULLARI TEDAVİ ETTİĞİ İÇİN SORUŞTURMA AÇILDI

Dilmener'e 2004 yılında yoksul hastaları hukuka aykırı şekilde ücretsiz tedavi ettiği gerekçesiyle 135 profesör ile birlikte soruşturma açılmıştı.

500 BİN LİRA BORÇ ÇIKARILDI

Profesörlerden, toplam 3 buçuk milyon liralık tedavi masrafını ödemeleri istenmiş, Murat Dilmener’e de 500 bin liralık borç çıkarılmıştı.

Hastanenin döner sermaye gelirleriyle zor durumda olan hastaları tedavi ettiğini söyleyen doktorlar konuyu yargıya taşımıştı. Yargıtay, hocaların bu paraları fakir hastaların tedavisi için kullandıklarına karar verip dosyayı kapatmıştı.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.