Gündem |

Dr. Serdar Savaş cumhurbaşkanı adayı oldu

Milli Savunma Üniversitesi sınavında 400 öğrenciye koronavirüs bulaştığını iddia eden, sonrasında bu iddiası yalanlanan Dr. Serdar Savaş, cumhurbaşkanlığına aday olduğunu duyurdu. YouTube yayınında adaylığını açıklayan Savaş, "Biz Hz. Muhammed'in ve Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığını yapacağız" dedi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Koronavirüs salgını sonrasında yapılan ilk geniş katılımlı sınav olan MSÜ sınavında 400 öğrenciye koronavirüs bulaştığını iddia eden Dr. Serdar Savaş, YKS öncesi öğrencileri paniğe sürüklemişti.

İddiası resmi makamlarca yalanlanan Savaş, bağımsız cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıkladı.

YouTube kanalında yaptığı canlı yayında adaylığını açıklayan Dr. Serdar Savaş, partiler üstü bir hareket olduklarını belirterek "Biz Hz. Muhammed'in ve Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığını yapacağız. Halkımızdan başka kimseye güvenmeyeceğiz" dedi.

 Savaş, yaptığı açıklamada "Daha iyi bir aday çıkana kadar bu hareketin Cumhurbaşkanı adayı benim" ifadesini kullandı.

Dr. Savaş, adaylığını açıkladığı yayına davet ederken yaptığı açıklamada, “Her birimiz bir Gandalf olacağız” diyerek dikkat çekmişti.

GANDALF KİMDİR?

Gandalf, İngiliz yazar J.R.R. Tolkien'in kurgusal Orta Dünya evreninin önemli bir kesitini anlattığı Yüzüklerin Efendisi adlı roman üçlemesindeki ana büyücü karakterlerden biridir.

Sitene Ekle