Kültür Sanat

Dolu Kadehi Ters Tut, İstanbullu hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor

Yerli alternatif sahnenin sevilen ikilisi Dolu Kadehi Ters Tut, kış konseptine geçiş yapan KüçükÇiftlik Park’ta 26 Kasım Cuma akşamı şarkılarıyla dinleyicilerin içini ısıtacak. Dolu Kadehi Ters Tut, kasım ayı itibarıyla kapalı bir mekâna dönüşen KüçükÇiftlik Park’ta, içten sözleri ve güçlü ritimleriyle çok beğenilen şarkılarını sevenleriyle birlikte söyleyecek. Konserin açılışını ise alternatif müzik dünyasının genç ismi Dilhan Şeşen yapacak.

KüçükÇiftlik Park, 26 Kasım Cuma akşamı sahnesinde, alternatif müziğin popüler gruplarından Dolu Kadehi Ters Tut’u ağırlayacak.

DOLU KADEHİ TERS TUT HAKKINDA

Yerli sahnenin önde gelen bağımsız ekiplerinden Dolu Kadehi Ters Tut, 2014 yılı sonunda Mürsel Oğulcan Ava ve Uğurhan Özay tarafından kuruldu. İlk albümleri “Polonya’nın Başı Belada”yı 2015 sonunda evde kaydeden ikili, asıl ivmesini 2016’da kazandı ve DKTT kısa sürede en çok dinlenen projelerden biri haline geldi. İlk stüdyo albümleri “Dünyanın En İyi Albümü”nü 2017’de, “Karanlık” albümünü ise 2019’da yayınladılar. Kendi adlarını taşıyan ilk albümleri “DKTT”yi 19 Mart 2021’de tüm dijital platformlarda paylaştılar. Gerek internet üzerinden yayınladıkları işleri, gerek çektikleri klipleri gerekse de konserleriyle ilgi çeken grup, ülkenin dört bir yanında milyonlarca aktif dinleyiciye sahip.

DİLHAN ŞEŞEN HAKKINDA

Akşamın açılışını ise alternatif müziğin son dönemde öne çıkan genç temsilcilerinden Dilhan Şeşen yapacak. Müzisyen bir ailede, müziğin içine doğan Şeşen’in müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başladı. Genç yaşından itibaren birçok projede yer alan, önemli müzisyenlerle iş birliklerine imza atan Dilhan Şeşen, sözü ve müziği kendisine ait ilk teklisi “Acıtır Yara”yı ise 2019’da yayınladı. 2020’de “K a ç t ı m”, 2021’de “İsimsiz Çocuklar Ülkesi” ve “Temas” adlı teklilerini dinleyiciyle buluşturan genç müzisyen; sesi, yorumu ve besteleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.