Gündem

Dolandırılan işadamına Ahmet Davutoğlu ve Gelecek Partisi engeli

50 milyon dolar dolandırıldığını iddia ederek yargı mücadelesini sürdüren işadamı Fehmi Öztürk, sesini sosyal medyada duyurmaya çalıştı. Twitter'da Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve partisini etiketleyerek paylaşımlar yapan Öztürk'ün sosyal medya hesabının engellendiği ortaya çıktı. İşadamı Öztürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada hakkını adalet içinde aramaya devam edeceğinin altını çizdi.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

İstanbul ve Romanya’da inşaat işleri yapan Fehmi Öztürk, eski ortakları Fırat Muşlu ve Gelecek Partili Cuma İçten tarafından yaklaşık 425 milyon TL dolandırıldığı iddia ederek İstanbul,Çanakkale ve Sinop’ta çeşitli davalar açmıştı.

İşadamı Öztürk’ün kendisini dolandırdığını iddia ederek şikayet ettiği kişiler arasında Gelecek Partili Cuma İçten’de vardı. Öztürk geçtiğimiz gün Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na Twitter'dan şu mesajı yolladı:

“Benim Duruma çözüm Öneriniz var mı Cuma İçten'in hesaplarını kontrol edin. Benden gasp Ettiği 50 milyon dolarının kaçı sizde ve partinizde? Hiç mi yüreğiniz yok, Bu camiadan neden ses çıkmıyor? Sayın Ahmet Davutoğlu yazık değil mi? Vicdanınız sızlamıyor mu?"

CEVAP OLARAK ÖZTÜRK TWETTER’DA ENGELLENDİ!

İş ortakları tarafından dolandırıldığını öne sürerek,tam 5 yıldan beri mahkemelerde şirketini ve parasını kurtarmaya çalışan işadamı Öztürk’e, Ahmet Davutoğlu ve Gelecek Partisi tarafından sansür yanıtı geldi. Öztürk, Ahmet Davutoğlu'nun kendisini Twitter'da engellediğini görünce tepki dolu bir paylaşım yaptı.

İşadamı Öztürk, "Ülkeyi Böyle mi yöneteceksiniz? Vatandaşı engellemek için mi siyaset yapıyorsunuz?” Neden engelediniz,? Hangi kusurumu hazmedemediniz sayın Gelecek Parti camiası? Siz Demokrasiye İnanmıyor musunuz? Benden yol arkadaşınız Cuma İçten’in gasp ettiği 50 milyon dolar için ne düşünüyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

“YAPTIKLARINIZLA TOPLUM VİCDANINDA MAHKUM OLACAKSINIZ!”

Gelecek Partili Cuma İçten’in başkanı olduğu “Dost Meclisi” tarafından elinden senetler ve sonrasında da şirketinin elinden alındığını söyleyen Fehmi Öztürk Twitter hesabından yaptığı başka bir paylaşımda ise şunları söyledi:

“Önce Darp Ettiriyorlar, 50milyon dolar Gasp Ediyorlar..! Sonra Engelliyorlar ! Yorum kamuoyuna ait. Gelecek Partisi, Ahmet Davutoğlu, Cuma İçten bu (@Fehmiztrk3 ) hesabımı engellemişsiniz. Neden? Ne için Tahammül edemiyorsunuz? Yaptıklarınızla toplum vicdanında mahkum olacaksınız.!

“Siz de 50milyon dolara cevap vermiyorsunuz.! Gasp eden ile yol arkadaşınız öyle değil mi? Pardon farkınız Yüreğin var mı? git bu olayın üzerine Cuma İçten beni gasp etti. Gasp edilenler Gelecek Partisi'ndemi? Şu kepazeliğe bakar mısınız ?”

“DAVUTOĞLU ÖNCE RANDEVU VERDİ SONRA DA İPTAL ETTİ!”

İşadamı Fehmi Öztürk Twitter'da Ahmet Davutoğlu ve Gelecek Partisi tarafından engellenmesini, SuperHaber’e anlattı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'nun önce kendisine randevu verdiğini sonra iptal ettiğini belirten Öztürk, ”Ben bundan yaklaşık 4 buçuk ay önce, Sayın Davutoğlu’ndan özel kalemini de arayarak dört ya da beş defa randevu istedim. Hatta bir defasında bana bir bayan arkadaşımız ile beraber bize randevu verdiler.Gününü söyleyeceklerdi ancak sonradan vazgeçtiler. Ben ondan sonra sayın Davutoğlu‘na bu konuları anlatan tweet atmaya başladım. Bir gün önce de bu son yazdığım “50 milyon doların ne kadarı partinizde?”şeklinde yazdığım tweetinde, beni hem Ahmet Davutoğlu sayfasında hem de Gelecek Partisi sayfasında engelledi. Hakkımı adalet içerisinde aramaya devam edeceğim.”şeklinde konuştu.


CUMA İÇTEN ÖZTÜRK’Ü DAHA ÖNCE ENGELLEMİŞ

Öte yandan 50 milyon dolarlık dolandırıcılık mağduru işadamı Öztürk’ü kendisine kumpas kurduğu gerekçesi ile mahkemeye verdiği Gelecek Partili Cuma İçten’in daha önce engellediği ortaya çıktı.