Yaşam |

Doğu Ekspresinde gece yarısı şoku! Aile temaslı olduğunu trende öğrendi

Doğu Ekspres treni ile yolculuk yapan bir aile gece yarısı şok yaşadı. Koronavirüs temaslısı oldukları tespit edilince de Kırıkkale garında indirilen aile kaçak durumuna düşmemek için 112'yi aradı. Temaslı aile yurtta karantinaya alındı.

Koronavirüs temaslısı olan bir aile trende yakalandı. Doğu Ekspresi treni ile Ankara'dan Sivas'a yolculuk yapan ailenin Covid-19 temaslısı oldukları tespit edildi.

Kırıkkale garında indirilen aile kaçak duruma düşmemek için de 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yardım istedi. Yapılan ihbarla İl Salgın Denetim Merkezi’nden ekip sevk edildi.

Filyasyon ekiplerince yapılan HES kodu kontrolünde anne C.D. (40), baba M.D. (46) ve çocukları M.D'nin (18) izlenimlerinin devam ettiği anlaşıldı. Karantina ihlali yapan aileye 4 bin 50'şer lira idari para cezası uygulandı. Aile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir yurtta da karantinaya alındı.

TRENDEN İNDİRİLİNCE 112'Yİ ARADILAR

Filyasyon ekiplerine durumu anlatan M.D. (18), 2 gün önce Ankara’ya trenle geldiklerini belirterek, "Ben 18’inde tren bileti aldım. Sonra işlemlerim bitti benim. Telefonlarımız kapalı sadece anneminki açık. Trende bizim biletlerimiz iptal oldu. Neden olduğunu sorduğumuzda HES koduyla ilgili bir problem var dediler. Ondan sonra temaslı olduğumuzu öğreniyoruz. Ankara’da bindik, Kırıkkale’de indirdiler. Sonra biz yanlış bir işlem yapmayalım diye kaçak olarak bir yere gitmeyelim diye tren garından 112’yi aradık" ifadesini kullandı.

İHA

Sitene Ekle